Eko-uniwersytet dla dzieci


Eko-uniwersytet dla dzieci: artykuł nr 6351

2009-09-07 10:18:40 Szkoła

W Słubicach rozpocznie działalność pierwszy w Polsce uniwersytet dla dzieci o profilu ekologicznym. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z Collegium Polonicum w Słubicach i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykłady i ćwiczenia dla dzieci z IV, V i VI klas szkół podstawowych będą się odbywać raz w miesiącu. Każdy uczestnik otrzyma indeks oraz zestaw ekologicznych gadżetów. Wiedza dzieci o środowisku naturalnym zostanie sprawdzona m.in. w olimpiadzie ekologicznej. Rok akademicki rozpocznie się uroczystą inauguracją w październiku, a zakończy w czerwcu rozdaniem dyplomów i uhonorowaniem olimpijczyków.
"Dzięki nauce w uniwersytecie chcemy dzieciom zaszczepić świadomość ekologiczną, nauczyć dbałości o środowisko i zachęcić, by w przyszłości studiowały na uczelniach o profilu ekologicznym" - powiedziała PAP we wtorek Karolina Knochenmuss z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która jest organizatorem Eko-uniwersytetu dla dzieci.

Dodała, że w Niemczech działa 70 takich uniwersytetów i jest to bardzo popularna forma edukacji.

Zapisy na Eko-uniwersytet w Słubicach trwają do 30 września, studiowanie jest bezpłatne.

Bezpłatne zajęcia są możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. MRD

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół