Za trzy dni matura, a problemów wciąż masa


Za trzy dni matura, a problemów wciąż masa: artykuł nr 553

2005-04-15 15:28:22 Szkoła

W szkołach ostatnie przygotowania przed maturą. A ta już w poniedziałek. I choć resort edukacji ogłosił, że będzie dodatkowy termin dla tych, którzy z przyczyn losowych nie przystąpią do matury w pierwszym terminie, to problemów i tak jest masa. Pożyczanie komputerów, kupowanie na kredyt długopisów z czarny wkładem – takie kłopoty ma większość liceów w kraju. Ale na tym i tak nie koniec. Bo to właśnie szkoła musi podczas matury zapewniać opiekę medyczną.

Ja akurat jestem przewidujący – mówi dyrektor krakowskiego liceum nr 5. Już kilka lat temu w naszej szkole powstał gabinet higienistki. Jeśli się tam włoży dodatkową leżankę czy jakiś wachlarzyk chiński to będziemy mieć pokój socjalny. A do pracy zaangażujemy rodziców; mamy też absolwentów lekarzy. Trzeba sobie jakoś radzić – dodaje.

W krakowskim liceum z ulgą przyjęto informację o dodatkowym terminie, ale sprzeciw wciąż budzą inne punkty w procedurze - maturzystę do ubikacji ma odprowadzać dyrektor…

Przypomnijmy. Matura rozpocznie się 18 kwietnia, do 29 kwietnia będą trwały egzaminy ustne obejmujące obowiązkowo język polski i obcy. W maju maturzyści będą przystępować do egzaminów pisemnych. Na maturze pisemnej obowiązkowo trzeba zdać język polski i obcy oraz wybrany przedmiot (lub przedmioty, maksymalnie trzy).

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół