Konkurs fotograficzny dla miłośników ekologii


Konkurs fotograficzny dla miłośników ekologii: artykuł nr 641

2005-05-06 01:02:14 Ciekawostki

Do 23 maja można przesyłać zdjęcia na V Ogólnopolski Otwarty Konkurs Fotograficzny "Ekologia w obiektywie 2005", który organizuje firma Bayer. Tematem jubileuszowej edycji jest "Ziemia XXI wieku". Jak zapewniają organizatorzy, konkurs na dobre zadomowił się w środowisku fotografów interesujących się ekologią i pięknem natury. "Ekspozycja prac w prestiżowych miejscach dużych miast sprawia, że stają się one manifestem fotografii związanej z naturą" – mówi Jacek Ruta, laureat Grand Prix zeszłorocznej edycji konkursu "Ekologia w obiektywie".

"W tym roku stworzono dodatkowo kategorię młodzieżową dla uczestników w wieku 12–18 lat. Amatorzy i zawodowcy mają wyjątkową okazję do zaprezentowania swoich prac o tematyce przyrodniczej przed Jury złożonym ze znawców tematu" - zachęcają organizatorzy.

Zdjęcia będą oceniane w trzech kategoriach tematycznych: "Przyroda", "Dewastacja", "Symbioza" oraz dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat oraz powyżej 18 lat.

Prace oceni jury złożone z niezależnych ekspertów w dziedzinie fotografii. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i aparaty cyfrowe. Przyznana zostanie także Nagroda Dziennikarzy – lotnicza sesja fotograficzna.

Jak informują organizatorzy, w drugiej połowie czerwca, pokazem na warszawskiej Starówce, rozpocznie się tournee wystawy pokonkursowej po Polsce.

Konkurs jest częścią "Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju", który realizuje firma Bayer. Należy do niego także "Eko-Forum" czyli debata ekologiczna i konkurs "Ambasador Zrównoważonego Rozwoju" - skierowany do tegorocznych absolwentów wszystkich kierunków studiów, których prace dyplomowe związane były z ochroną środowiska.

Patronem merytorycznym akcji jest Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID Warszawa. Patronat honorowy nad konkursem fotograficznym przyjął Związek Polskich Artystów Fotografików.

Fotografie na tegoroczną edycję konkursu można przysyłać do 23 maja 2005 r. pod adresem: Fischer&Zubek PR Partners, ul. Nowy Świat 49, 00-042 Warszawa z dopiskiem „Ekologia w Obiektywie 2005".

Szczegółowe zasady konkursu oraz regulamin są dostępne na stronach internetowych www.bayer.com.pl i www.firmapr.com.pl. BSZ

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, 5 maja 2005

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek