12 sposobów na supermózg - konkurs


12 sposobów na supermózg - konkurs: artykuł nr 6461

2009-11-03 13:08:59 Medycyna

Jak się uczymy? Jaki wpływ stres i sen ma na nasze mózgi? Dlaczego wielozadaniowość jest mitem? Dlaczego tak łatwo zapominamy? Dlaczego tak ważne jest powtarzanie świeżo nabytej wiedzy? Czy to prawda, że mężczyźni i kobiety różnią się mózgami?

John Medina dzieli się swymi spostrzeżeniami na temat tego, jak neurobiologia mogłaby wpłynąć na sposób, w jaki uczymy dzieci i pracujemy. W każdym rozdziale opisuje jedną zasadę mózgu – czyli to, co naukowcy na pewno wiedzą o działaniu naszego mózgu – a następnie podsuwa pomysły, które mogłyby zmienić nasze życie codzienne. Dzięki tej książce odkryjemy m.in.: że ćwiczenia fizyczne poprawiają zdolności poznawcze, że wspomnienia są ulotne i łatwo ulegają wypaczeniu, że sen jest nieodłącznie związany ze zdolnością do nauki a wzrok jest najsilniejszym ze zmysłów, a także że stres zmienia sposób, w jaki się uczymy.

Konkurs

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ufundowało dla naszych czytelników 3 egzemplarze książki "12 sposobów na supermózg. Jak przetrwać w pracy, domu i szkole"

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres konkurs@biolog.pl wysłać mail z dopiskiem/tytułem "12 sposobów na supermózg" + imię, nazwisko i miejscowość w treści maila). Na maile czekamy do piątku włącznie (do godz. 24:00 6.11.2009).

Wyniki 9.11.2009r.

Regulamin Konkursu "12 sposobów na supermózg"
1. Organizatorem konkursu "12 sposobów na supermózg" jest Wydawnictwo BIOAREA, wydawca dziennika BIOLOG. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
2. Konkurs trwa od dnia 2 listopada 2009 do 6 listopada 2009.
3. Osoby niepełnoletnie uczestniczące w konkursie "12 sposobów na supermózg" mogą otrzymać nagrody wyłącznie za pisemną zgodą ich opiekunów prawnych
4. Uczestnik konkursu "12 sposobów na supermózg" wysyła zgłoszenie na adres mailowy podany przez organizatora konkursu.
5. Książka przypadnie tym uczestnikom, którzy zostaną wyłonieni w finale i udzielą poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.
6. Nagrody w konkursie "12 sposobów na supermózg" nie podlegają zamianie na równowartość pieniężną.
7. Nagrody w konkursie "12 sposobów na supermózg" zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej tylko na adresy w Polsce.
8. Udział w konkursie "12 sposobów na supermózg" jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu bez powiadomienia uczestników.


John Medina jest rozwojowym biologiem molekularnym. Przez wiele lat pracował jako konsultant do spraw badań naukowych w przemyśle farmaceutycznym oraz biotechnologicznym. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim wokół roli genów w rozwoju ludzkiego mózgu oraz genetycznego podłoża chorób psychicznych. Medina pracuje naukowo zarówno na Seattle Pacific University, gdzie kieruje instytutem badawczym Brain Center for Applied Learning Research, jak i na wydziale bioinżynierii na University of Washington School of Medicine. Jest autorem książek „Zegar życia. Dlaczego się starzejemy? Czy można cofnąć czas?” (2001) i „Genetyczne piekło” (2003).

John Medina

12 sposobów na supermózg

Jak przetrwać w pracy, domu i szkole

(Brain rules.12 Principles for Surviving and Thriving at Work, Home, and School)

Przełożyła z angielskiego Monika Betley

 

Wydanie I

Prószyński i S-ka

oprawa miękka, 256 s., cena det., 35,00 zł, ISBN 978-83-7648-248-4

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny