Ty decydujesz


Ty decydujesz: artykuł nr 6462

2009-11-03 13:54:39 Ekologia

W ramach kampanii Klimat i Energia, ruszył właśnie ambitny projekt polskiego Greenpeace o nazwie Ty decydujesz. Za pomocą specjalnie w tym celu stworzonej strony internetowej ekolodzy wzywają polityków do działań na rzecz ochrony klimatu i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Pod apelem o podpisanie nowego globalnego porozumienia klimatycznego można podpisać się tu www.tydecydujesz.org

„Ty decydujesz” jest oparte na projekcie, który nowozelandzkie biuro organizacji rozpoczęło kilka m miesięcy temu i w ramach, którego do tej pory zebrano już 150 tys. podpisów.

„Stworzyliśmy dynamiczną platformę internetową, dzięki której każdy może poprzeć apel skierowany bezpośrednio do polityków. Mamy nadzieję, że społeczność polskich internautów entuzjastycznie zareaguje na nasz projekt i jeszcze przed zbliżającym się szczytem klimatycznym w Kopenhadze uda nam się zebrać 100 tysięcy podpisów.”- mówi Dominik Zgódka, koordynator projektu.

W grudniu tego roku światowi przywódcy spotkają się w Kopenhadze na szczycie klimatycznym. Właśnie tam zapadną decyzje o przyszłości nowego porozumienia klimatycznego.

„Faktów nie da się zmienić, ale decyzje polityczne tak. To właśnie politycy mogą podjąć wiążące zobowiązania, które spowolnią wzrost średniej globalnej temperatury. Jeśli podniesie się ona o więcej niż 2 stopnie Celsjusza, czekają nas katastrofalne zmiany klimatu, których skutki odczujemy na własnej skórze. Z tego powodu już dziś ginie na świecie 300 tysięcy ludzi rocznie. Dlatego tak ważne jest by w Kopenhadze zostało podpisane nowe ambitne porozumienie klimatyczne” - mówi Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa kampanii Greenpeace Klimat i Energia.

Greenpeace

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii