Lekcje pokazowe z serwisem Zdajmy.pl


Lekcje pokazowe z serwisem Zdajmy.pl: artykuł nr 5940

2008-11-04 10:11:46 Szkoła

Eksperci serwisu Zdajmy.pl wyruszają w Polskę, by podczas bezpłatnych lekcji pokazowych zaprezentować gimnazjalistom możliwości e-learningu. Pierwsze spotkania odbędą się w warszawskich i wrocławskich gimnazjach.

Spotkania z uczniami klas trzecich gimnazjum mają pokazać, że czas, który nastolatki codziennie spędzają przed komputerem można wykorzystać na naukę z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Kursy w Zdajmy.pl to nowoczesna pomoc naukowa, zachęcająca uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy potrzebnej na egzaminie gimnazjalnym.

- Przed uruchomieniem platformy Zdajmy.pl rozmawialiśmy z uczniami i nauczycielami o e-learningu. Wśród gimnazjalistów zauważyliśmy potrzebę informacji o tego typu rozwiązaniach. Chętnie podpowiadali, co jest dla nich ważne oraz krytykowali słabe pomysły. Spotkania z nimi były dla nas inspiracją, by rozpocząć cykl lekcji pokazowych dotyczących e-learningu i możliwości, jakie daje on uczniom - mówi Danuta Kowalczyk, Kierownik Projektów E-learningowych.

Twórcy serwisu Zdajmy.pl odwiedzą szkoły, które zgłosiły swój udział w zajęciach. Podczas spotkania z uczniami trzecich klas gimnazjalnych, eksperci Zdajmy.pl zaprezentują serwis i przybliżą jego działanie. Każde spotkanie zaplanowane jest na jedną godzinę lekcyjną, w trakcie której uczniowie zapoznają się z możliwościami e-learningu na podstawie serwisu Zdajmy.pl, zdobędą wiedzę potrzebną do łatwego użytkowania serwisu oraz wskazówki, jak przygotować się do egzaminu gimnazjalnego przez internet.

Zajęcia prowadzone są od 15 października do 15 grudnia 2008 roku. Odbywają się w pracowniach informatycznych szkół. O uczestnictwie szkoły w cyklu prezentacji decyduje czas zgłoszenia.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół