Jesienna sadzonka za zużyte baterie i sprzęt AGD, RTV


Jesienna sadzonka za zużyte baterie i sprzęt AGD, RTV: artykuł nr 6492

2009-11-16 22:44:44 Ekologia

W sobotę i niedzielę 21 i 22 listopada w godzinach od 10 do 16 przy Tesco na Ursynowie (Al. KEN 14) oraz na Woli (ul. Górczewska 212/226) odbędą się bezpłatne zbiórki zużytych baterii oraz sprzętu AGD i RTV. W zamian za przyniesione elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki wrzośców. Tesco przygotowało aż 1000 krzewinek w niepowtarzalnych kolorach.

Każdy, kto ma w domu stary lub zniszczony sprzęt taki jak drukarka, klawiatura komputera, radio, telewizor, suszarka do włosów, czy zużyte baterie często ma kłopot z właściwym pozbyciem się tych odpadów. Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) nakłada kary pieniężne na obywateli za wyrzucanie elektrośmieci do zwykłych kontenerów lub porzucanie ich przy altanach śmieciowych. Tesco pomaga warszawiakom rozwiązać ten problem.

W najbliższy weekend (21 i 22 listopada) Tesco organizuje bezpłatną zbiórkę zużytych baterii oraz sprzętu AGD i RTV. Zbiórka odbędzie się przy dwóch warszawskich sklepach Tesco: na Ursynowie (Al. KEN 14)
i na Woli (ul. Górczewska 212/226) w godzinach od 10 do 16. Za przyniesienie elektrośmieci każdego dnia pierwsze 250 osób otrzyma sadzonki wrzośców w niepowtarzalnych, jesiennych kolorach.

Tym, którzy nie zdołają dotrzeć do Tesco podczas tego weekendu, firma oferuje Eko Punkty, czyli specjalne pojemniki, do których można wrzucać zużyte baterie, tonery oraz plastikowe wieszaki. Eko Punkty znajdują się we wszystkich sklepach Tesco w pobliżu wejść lub przy Punktach Obsługi Klienta. Dodatkowo wszystkie markety Tesco na bieżąco przyjmują bezpłatnie nieograniczoną ilość zużytego sprzętu AGD i RTV bez potrzeby zakupu nowego produktu.

„Celem tej akcji jest przede wszystkim popularyzacja selektywnej zbiórki surowców wtórnych, a tym samym ochrony środowiska naturalnego.” – mówi Agnieszka Suszko, która zajmuje się działaniami społecznie odpowiedzialnymi w Tesco Polska.

Tesco organizuje zbiórkę elektrośmieci we współpracy z firmą Biosystem - Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która zadba o to by zgromadzony sprzęt został właściwie posegregowany i poddany profesjonalnemu recyklingowi.

A tych, którzy chcieliby na własne oczy przekonać się o tym, na czym polega recycling, Tesco zaprasza w ten weekend do pasażu sklepu na Ursynowie przy Al. KEN 14, gdzie wraz z firmą Tetra Pak organizuje pokaz recyclingu oraz produkcji czerpanego papieru. Dzieci, które przyjdą tu wraz z rodzicami i zechcą zostać członkami ekologicznego Klubu Zielonej Ręki otrzymają dyplom zrobiony z papieru czerpanego oraz drobny upominek.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii