SGGW przystąpiła do programu: Wiem, co robię


SGGW przystąpiła do programu: Wiem, co robię: artykuł nr 6493

2009-11-16 23:00:19

SGGW przystąpiła do pilotażowego projektu Wiem, co robię!, skierowanego do młodzieży akademickiej, którego celem jest promocja bezpiecznych zachowań seksualnych oraz profilaktyka zakażeń HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Ruszył w Warszawie projekt "Wiem co robię!". Jest to trzymiesięczny program pilotażowy skierowany do młodzieży akademickiej. Projekt ma na celu dotarcie z informacjami dotyczącymi problematyki i profilaktyki HIV/AIDS oraz infekcji przenoszonych droga płciową do studentów warszawskich uczelni wyższych. Pomysłodawcą kampanii jest Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS "Pozytywni w Tęczy".

W ramach realizacji zadania uruchomiono pięć Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych w wybranych akademikach. W SGGW, w  akademikach Limba (kampus uczelniany) oraz Oaza (ul. Madalińskiego) dyżury ekspertów odbywają się w godzinach 17.00 – 21.00. Wykwalifikowani doradcy pracują także metodą partyworkingu w pięciu popularnych klubach studenckich. Doradcy i doradczynie zawsze chętnie udzielą fachowej i dyskretnej informacji lub porady w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, szacowania ryzyka zakażenia, chorób przenoszonych droga płciową, czy bezpieczniejszych zachowań seksualnych. Można również otrzymać od nich bezpłatnie ulotki edukacyjno-profilaktyczne, materiały zmniejszające ryzyko zakażenia HIV oraz drink testy wykrywające obecność GHB ("pigułki gwałtu") w napojach.

Organizatorzy zapraszają również do swojej siedziby przy ulicy Targowej 44 lok. 1/1A w czwartki w godzinach 17:00 - 20:00. Na miejscu można skorzystać z księgozbioru gromadzonego w ramach "Pozytywnej Biblioteki", która jest doskonałą sposobnością do rozszerzenia wiedzy z problematyki HIV/AIDS oraz porozmawiać z konsultantami lub konsultantkami.

Raz w miesiącu organizowane są otwarte zajęcia warsztatowe dla wszystkich, którzy chcą uzyskać więcej informacji z zakresu profilaktyki HIV/ AIDS, STI, asertywności, testowania w kierunku HIV. Zajęcia organizowane są zazwyczaj w weekendy.

Projekt "Wiem co robię!" jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegółowe dane są zamieszczone na stronie www.pozytywniwteczy.pl

dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW
 
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z