Największa konferencja alergologiczna na świecie - World Allergy Congress


Największa konferencja alergologiczna na świecie - World Allergy Congress: artykuł nr 6522

2009-12-03 18:51:34 Medycyna

Największa konferencja alergologiczna na świecie ? World Allergy Congress ? rozpoczyna się już 6 grudnia 2009 roku. Gospodarzem spotkania będzie Buenos Aires, które przez 5 dni ? do 10 grudnia, będzie gościć międzynarodowe sławy alergologii. Organizatorem kongresu jest World Allergy Organization ? największa światowa organizacja alergologiczna zrzeszająca ponad 70 krajowych stowarzyszeń alergologicznych.

WAC jest największym wydarzeniem naukowym w świecie alergologii. Co dwa lata gromadzi ekspertów nie tylko alergologii, ale także pulmonologii, dermatologii, pediatrii oraz innych specjalistów zainteresowanych tematyką chorób alergicznych. Organizatorzy WAC kładą duży nacisk na jego międzynarodowy charakter ? świadczy o tym liczba ponad 25 sympozjów dedykowanych dla lokalnych i krajowych stowarzyszeń alergologicznych. Liczba uczestników WAC jest szacowana na blisko 8000 osób.

Na największym kongresie alergologicznym nie może również zabraknąć Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Zapraszamy wszystkich obecnych na WAC do udziału w sesji PTA, która odbędzie się 7 grudnia między godziną 15.30 a 17.00 w sali Colonial Hotelu Sheraton. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego stoiska, które będzie się znajdować na I piętrze Hotelu Sheraton w National Society Village.

Ze szczegółami dotyczącymi WAC można się zapoznać na stronie - www.worldallergy2009.com

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny