Klub Gaja w Kopenhadze


Klub Gaja w Kopenhadze: artykuł nr 6525

2009-12-07 13:51:39 Ekologia

Klub Gaja bierze udział w wydarzeniach związanych Konferencją Klimatyczną COP 15 w Kopenhadze. Od 7 ? 11 grudnia, na zaproszenie władz miejskich stolicy Danii prezentowana będzie ?Kolejka Poznańska?, przed wejściem do Bella Center (miejsce obrad Konferencji Klimatycznej) oraz na placu przez kopenhaskim ratuszem rozdamy kilka tysięcy kopert z przesłaniem: Zasadź dobry klimat - Sow the seed for a good climate. W kopertach są nasiona dębu z Puszczy Białowieskiej.

Na Plac Ratuszowy w Kopenhadze przenosimy rzeźby z artystycznej akcji Agnieszki Gradzik i Wiktora Szostalo podczas COP 14 w Poznaniu w 2008 r.? Samotne drzewo, samotni ludzie (The Lonely Tree- Lonely People). Kolejka do drzewa będzie dłuższa o kilka nowych postaci (formowanych z wiązek gałęzi). Scenariusz pozostaje ten sam - to próba pokazania dramatu możliwego w wielu miejscach świata jeśli zmiany klimatyczne nie zostaną zatrzymane.

Instalacja powstaje nieopodal pomnika Hansa Christiana Andersena. Nowe postaci, których nie było w poznańskiej instalacji, nawiązują do bohaterów historii najsłynniejszego na świecie bajkopisarza. Codziennie o g.13.00 Klub Gaja będzie organizował happening zachęcając przechodniów by razem stanęli w tej symbolicznej kolejce.

Klub Gaja

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii