39 nowych firm opuściło mury Szkoły Przedsiębiorczości UJ


39 nowych firm opuściło mury Szkoły Przedsiębiorczości UJ: artykuł nr 6680

2010-03-18 11:55:49 Biotechnologia

Projekt Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes realizowany od jesieni 2008 r przez dwie jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego: Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) oraz Wszechnicę UJ, pozwolił urzeczywistnić marzenie o własnej firmie 50 młodym biznesmenom.

Do trzech kolejnych edycji projektu zgłosiło się ponad 700 kandydatów, spośród których komisja rekrutacyjna wybrała 108 uczestników - autorów najciekawszych pomysłów na biznes. Każdy z nich przeszedł kompleksowe  szkolenia  dotyczących m.in.: zarządzania firmą, marketingu, PR, prawa i uczestniczył w cyklu spotkań z doradcami. Na koniec dopracowane pod okiem specjalistów biznesowe pomysły prezentowane były przed jury konkursów na najlepszy biznesplan, w którym stawką była bezzwrotna dotacja w kwocie do 40000 zł. Ostatecznie spośród kilkudziesięciu zakwalifikowanych pomysłów wybranych zostało 39 najlepszych.  Łączna wartość przyznanych dotacji wyniosła 1714865 zł, co pozwoliło zaistnieć na rynku 31 jednoosobowym działalnością gospodarczym i 8 spółkom.


W grupie laureatów znalazły się firmy oferujące innowacyjne produkty, technologie jak również  usługi edukacyjno - szkoleniowe, architektoniczno - projektowe czy nietypowe oferty na spędzanie wolnego czasu.  Nowe firmy dedykują swoje produkty zarówno klientom biznesowym (krajowym i zagranicznym) jak również  indywidualnym.  Szczegółowe informację na temat finalistów projektu znaleźć można na stronie: www.szkolaprzedsiebiorczosci.uj.edu.pl.


Projekt potrwa jeszcze do stycznia 2011 r.  Rekrutacja do części szkoleniowo - doradczej, w której najlepsi mogli zyskać dotacje finansowe została zakończona. Wszystkich  zainteresowanych  tematyką serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach promujących szeroko pojętą przedsiębiorczość: konkursie na fotoreportaż "Młodzi = Przedsiębiorczy?" (kwiecień/czerwiec 2010) oraz Dniu Przedsiębiorczości UJ (listopad 2010).
 
Więcej informacji: www.szkolaprzedsiebiorczosci.uj.edu.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii