Ekologiczne torby szkodliwe


Ekologiczne torby szkodliwe: artykuł nr 6684

2010-03-18 15:27:37 Ekologia

Torby są wytwarzane z soli metalicznych, które mają przyspieszać degradację, jednak naukowcy odkryli, że ten materiał nie ulega rozkładowi w całości i może zanieczyszczać środowisko - informuje dziennik "The Independent".

Torby są wytwarzane z soli metalicznych, które mają przyspieszać degradację, jednak naukowcy odkryli, że ten materiał nie ulega rozkładowi w całości i może zanieczyszczać środowisko.

Setki milionów plastikowych toreb i opakowań zostało wyprodukowanych z tzw. biodegradowalnych materiałów. Są one powszechnie wykorzystywane przez niektóre wiodące sieci hipermarketów w tym Waitrose, Ocado, JD Sports, Accessorize, River Island i Tesco.

Plastik z dodatkami miał przyspieszyć całkowity rozkład materiału w procesie zwanym degradacją utleniającą. Jednak termin "biodegradowalne" jest "praktycznie bez znaczenia" twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Loughborough, który przeprowadzili badanie. Takie torby nie mogą być kompostowane. Poza tym naukowcy obawiają się także o skutki recyklingu tego rodzaju plastiku. Ich zdaniem najlepszym sposobem pozbywania się tych odpadów jest spalanie lub kontrolowane składowanie - czytamy w "The Independent".

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polscea>

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii