Plaże jednak bezpłatne?


Plaże jednak bezpłatne?: artykuł nr 1033

2005-07-28 16:39:34 Ekologia

Wojewoda Zachodniopomorski napisał list do Głównego Konserwatora Przyrody Zbigniewa Witkowskiego, w którym prosi o cofnięcie decyzji dotyczącej pobierania opłat za wstęp na plaże leżące na terenie parków narodowych - informuje "Kurier Szczeciński".

O planowanych opłatach za wejście na plażę "Kurier" pisał na początku lipca. Potem temat podjęły inne media. Wprowadzenie rozporządzenia w życie spowodowałoby, że za wstęp na nadmorskie plaże leżące na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego trzeba byłoby płacić. Takiemu rozwiązaniu zdecydowanie sprzeciwiają się mieszkańcy tych terenów, dla których ruch turystyczny jest podstawą utrzymania.

Także władze gmin Wolin i Międzyzdroje, na obszarze których położony jest WPN, uznały decyzję ministra za szkodliwą dla swoich interesów. Wojewoda, prosząc Głównego Konserwatora Zabytków o cofnięcie decyzji o odpłatnym wstępie na plaże, sugeruje, że w utrzymanie porządku na terenie WPN mogłyby się zaangażować samorządy. Wstępna wola w zawarciu takiego porozumienia między dyrekcją WNP a władzami gmin już jest. Być może to rozwiązanie spowoduje, że kontrowersyjna decyzja będzie jednak wycofana.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii