Bażanty w Leśnym Parku Niespodzianek


Bażanty w Leśnym Parku Niespodzianek: artykuł nr 1211

2005-09-15 23:05:05 Zoologia

Blisko 20 bażantów królewskich, srebrnych, złocistych i diamentowych, które na wolności występują jedynie w Azji, trafiło do ustrońskiego Leśnego Parku Niespodzianek - dowiedziała się PAP od pracowników Parku. Ptaki można oglądać w przygotowanej dla nich bażanciarni, ogrodzonym i przykrytym siatką sporym terenie. W środku warunki są podobne do naturalnych - rosną drzewa i dużo krzewów iglastych, podobnie jak w naturalnych warunkach.

Dotychczas w parku turyści mogli oglądać jedynie występujące w Polsce bażanty łowne.

Na świecie występuje około 40 odmian bażanta. Kogut ma długość około 85-95 cm łącznie z ogonem. Rozpiętość skrzydeł do75 cm. Kogut ma masę około 1,5 kg, a kura około 1 kg.

Leśny Park Niespodzianek istnieje na górze Równica w Ustroniu, w Beskidzie Śląskim. Powstał w lesie bukowym, który rozciąga się na południowym stoku góry. Część przyrodnicza kompleksu pozostaje pod ścisłą ochroną.

Turyści mogą tam odpocząć i obserwować dzikie zwierzęta. Na terenie parku znajdują się między innymi: jelenie szlachetne, daniele, muflony, jelenie sicka, dziki, koza karłowata oraz sarny. Największą atrakcją jest stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników.

Na terenie parku znajdują się też platformy widokowe na górę Czantorię i kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii