Weekend w Ogrodzie Botanicznym PAN


Weekend w Ogrodzie Botanicznym PAN: artykuł nr 2380

2006-05-03 00:16:04 Botanika

Spóźniona wiosna spowodowała, że magnolie dopiero teraz w pełni rozkwitły. Ogród Botaniczny PAN w Powsinie to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można zobaczyć całe gaje kwitnących magnolii. Magnoliowe gaje obsypane wspaniałymi kwiatami wyglądają tak, jakby drzewka obsiadły roje egzotycznych motyli. Niektóre z nich pięknie pachną. Jak podkreśla Wojciech Dmuchowski z Ogrodu Botanicznego PAN, szczególnie atrakcyjna jest magnolia czarna (Magnolia liliflora 'Nigra'), o kwiatach ciemnopurpurowych, prawie czarnych. W Ogrodzie nareszcie jest naprawdę wiosennie i kolorowo. W różnych miejscach Ogrodu kwitnie mnóstwo kolorowych krzewów, bylin i roślin cebulowych.

6 maja od godz.12.00 można obejrzeć „Rarytasy wśród kwiatów cebulowych" - pokaz rzadko spotykanych ozdobnych roślin cebulowych, kompozycji roślinnych i demonstrację, jak należy sadzić cebule, aby pięknie i długo kwitły.

6 i 7 maja odbędzie się kiermasz ogrodniczy, na którym producenci będą sprzedawać rośliny do ogrodów i na balkony, rośliny doniczkowe, materiały, sprzęt ogrodniczy, letnie kapelusze i wiele innych rzeczy. Na kiermaszach udzielane będą bezpłatne porady ogrodnicze.

W Ogrodzie jest też wystawa przyrodnicza pt. „Bursztyn w dziejach” - ekspozycja ponad 10 000 letnich archeologicznych wyrobów z bursztynu, bryłek bursztynów z zatopionymi roślinami i owadami oraz współczesnej biżuterii z bursztynu

Ogród Botaniczny PAN jest otwarty we wszystkie dni tygodnia, w soboty, niedziele i święta w godz. 10 – 19, w dni powszednie 10 – 18.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki