Blisko bocianów


Blisko bocianów: artykuł nr 2664

2006-06-07 12:13:37 Zoologia

W globalnej sieci internetowej, dzięki aktywności Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, możemy podglądać gniazdo bocianów z doliny Baryczy. Z pięciu wyklutych małych pisklaków zostały 3. Takie jest życie - pełne niebezpieczeństw. Obserwując ten naturalny spektakl czekamy na pierwsze wyloty młodych bocianów. Co tam mundial - to dopiero będą emocje. To pierwsza w pełni owocna internetowa transmisja z życia bocianów z Doliny Baryczy i jedna z dwóch dzialajacych obecnie w Polsce.

Początkowe próby transmisji przed trzema laty podjęła Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, jednak bocian w Trzcinnicy (dolna dolina Baryczy, gmina Wińsko) nie doczekał się potomstwa. Baryckie bociany z Przygodzic postarały się bardziej.

Bociania promocja

Serwis internetowy prowadzony przez Poludniowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oprócz internetowej transmisji prezentuje historie obserwacji i wylęgu, galerie z życia bocianów oraz forum internetowe odwiedzane przez wielu internautowych podgladaczy i miłośników ptaków. Do tej pory stronę odwiedziło już ponad 300.000 gości - jest to zatem wspaniała okazja dla promocji oferty turystycznej i walorów przyrodniczych doliny Baryczy. Realizowany przez OTOP projekt jest nowoczesną i wykorzystującą najnowsze technologie atrakcją wspierającą program ekorozwoju doliny Baryczy i działania na rzecz ochrony populacji bociana białego, jak choćby program edukacyjny Bocian realizowany przez Towarzystwo "pro Natura" i dzialania PwG OTOP we wschodniej, wielkopolskiej czesci doliny.

Więcej: ZIELONA BRAMA

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii