Uschnięte choinki


Uschnięte choinki: artykuł nr 4018

2007-01-06 19:00:40 Ciekawostki

Niemcy znaleźli nowatorski sposób na wykorzystanie wyschniętych choinek wyrzucanych z domów po świętach Bożego Narodzenia - oddają je do ogrodu zoologicznego jako karmę dla zwierząt. Słoniom w całym kraju zostanie dziś podany przepyszny obiad w postaci około pięciu choinek na jedno zwierzę - mówi rzecznik berlińskiego ZOO Ragnar Kehne.

Drzewka będą też podawane innym zwierzętom: wielbłądom, jeleniom i owcom. "Może to im pomóc w trawieniu ze względu na zawartość olejków" w choinkach - dodaje Kehne.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

 

Zobacz też:

  • Ekologiczna choinka - Mit o rzekomej wyższości sztucznych choinek nad naturalnymi, których wycinanie - zdaniem przeciwników - to dewastacja lasu, upowszechnia się od około 10 lat ...
  • Naturalna choinka bardziej ekologiczna od sztucznej - Śląscy leśnicy walczą z umacniającym się mitem, że sztuczne choinki są bardziej ekologiczne od naturalnych. Przekonują, że wycinanie pachnących, ...
  • Choinkowe kontrole w lasach i na drogach - W lasach strażnicy i policjanci sprawdzają czy drewno i choinki są wywożone legalnie. Prowadzone są także kontrole na drogach.
  • Ekologiczne choinki z Francji - Producenci choinek z Burgundii we Francji rozpoczęli uprawę świerków, które mają być sprzedawane jako ekologiczne, świąteczne drzewka.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek