Pierwszy w Polsce marsz w obronie kotów


Pierwszy w Polsce marsz w obronie kotów: artykuł nr 4065

2007-01-15 16:29:58 Zoologia

Wpuść mruczka do piwnicy - tak nazywa się akcja, w ramach której w sobotę odbył się na ul. Piotrkowskiej w Łodzi pierwszy w kraju marsz w obronie piwnicznych kotów. 50 łodzian przeszło o godzinie 13 od pasażu Schillera do ul. Narutowicza, trzymając w rękach pluszowe koty oraz transparenty z napisami: "Kot też człowiek" czy "Piwnica to mój dom" - donosi Express Ilustrowany. Wśród maszerujących były osoby, które nie mają własnych kotów. Mimo to uznały, że warto dołączyć do akcji.

Organizatorzy marszu apelowali również do osób dokarmiających koty, by wzięły na siebie odpowiedzialność za czystość w piwnicach i pod blokami. Tak, aby nikomu nie dawać powodów do agresji wobec zwierząt.

Źródło:  Express Ilustrowany

 

Zobacz też:

  • Kot wyprany, ale żywy - Dziewięciotygodniowy kociak "Pianka" z angielskiego miasta Norwich przeżył pranie wraz z wirowaniem w pralce, do której trafił z porcją brudnej bielizny.
  • Kot wygrywa z psem! - Łodzianie wolą koty od psów! W ciągu kilku lat liczba tych ostatnich zmniejszyła się w mieście co najmniej o jedną czwartą, kotów natomiast przybywa.
  • Marsz w obronie kotów - Lubię koty Trzeba się wybrać. Musimy bronić kotów. Kto bez kotów obroni nas w miastach przed myszami i szczurami. Kot są naszymi sprzymierzeńcami w walce z ...

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii