DNA - Encyklopedia Życia


DNA - Encyklopedia Życia: artykuł nr 4106

2007-01-25 05:23:00 Biotechnologia

Pod takim hasłem odbędą się warsztaty naukowe w całości poświęcone biotechnologii. W kwietniu, na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i Kampusu SGGW będzie miało miejsce prawdziwe święto genetyki i biologii molekularnej. Trudno o lepszą formę uczczenia 50. rocznicy odkrycia kodu genetycznego, która przypada właśnie w 2007 roku.

W ramach imprezy odbędą się liczne interaktywne pokazy, dostarczające niezapomnianych wrażeń - jeśli chcesz mieć genetyczną biżuterię z własnym DNA, zobaczyć swoje komórki pod mikroskopem lub spróbować technik stosowanych przez biotechnologów w laboratorium, to musisz tam być!

Równie ciekawie zapowiadają się „Spotkania z biotechnologią” odbywające się w ramach warsztatów. Weźmie w nich udział 18 znakomitych polskich uczonych, badaczy i popularyzatorów nauki, którzy w przystępny sposób opowiedzą o najnowszych zastosowaniach biotechnologii, na czym polega ich praca badawcza i jakie perspektywy stwarza nowoczesna biotechnologia.

Ponadto będzie okazja do zapoznania się z niepowtarzalną, interaktywną wystawą „DNA50 Watson & Crick and beyond…” stworzoną wspólnie przez Britich Council i Ambasadę Brytyjską. Ekspozycja prowadzi zwiedzających przez całą historię współczesnych badań nad DNA - od odkrycia struktury tej cząsteczki w 1953 roku przez Watsona i Cricka, po sklonowanie owieczki Dolly i poznanie ludzkiego genomu.

Patronat nad imprezą objęła Polska Federacja Biotechnologii, a wydarzenie współtworzy również Koło Naukowe Biotechnologów „KNBiotech” z SGGW oraz Szkoła Festiwalu Nauki. Szczegółowy program warsztatów będzie dostępny na stronie dna.sggw.pl

Jeśli chcesz się przekonać, jak fascynującą dziedziną jest biotechnologia, przyjdź w dniach 25-29 kwietnia 2007 do BUWu lub na Kampus SGGW w Warszawie. Zobacz, jakie możliwości stwarzają nam innowacyjne zastosowania inżynierii genetycznej i biologii molekularnej w codziennym życiu.

Biotechnologia jeszcze nigdy nie była tak ciekawa!

Joanna Szlichcińska
dna@sggw.pl

Patronat medialny imprezy: portal Biolog.plDODATKOWE INFORMACJE
CZAS
25-29 kwietnia Warszawa
MIEJSCE
BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA W WARSZAWIE (BUW)
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

Zobacz na mapie/zdjęciu satelitarnym >>>

SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO (SGGW)
Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Zootechniki – budynek numer 23
ul. Ciszewskiego 8
02-786 Warszawa

Zobacz na mapie/zdjęciu satelitarnym >>>

OPŁATY
Wstęp wolny!
PROGRAM IMPREZY Program w formacie PDF lub Word
DODATKOWE MATERIAŁY Pokazy i eksperymenty (PDF), tematyka wykładów
STRONA WWW IMPREZY dna.sggw.pl

 

Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii