Referendum na Podlasiu


Referendum na Podlasiu: artykuł nr 4588

2007-05-21 12:22:18 Ekologia

Wczoraj mieszkańcy Podlasia wzięli udział w referendum w sprawie Doliny Rospudy. Dotyczyło ono budowy obwodnicy Augustowa, która ma przebiegać trasą proponowaną przez drogowców, a oprotestowaną przez ekologów. Zdecydowana większość głosujących, bo aż 90 procent, opowiedziała się za przebiegiem obwodnicy zaproponowanym przez drogowców.

Mimo to decyzja mieszkańców Podlasia nie jest ważna, bo do urn poszło mniej niż wymagane minimum 30 procent uprawnionych. Frekwencja w referendum wyniosła zaledwie nieco ponad 21 i pół procent.

Najwięcej osób głosowało w powiecie augustowskim - tam frekwencja przekroczyła 34 procent. Za oprotestowaną przez ekologów obwodnicą przez Dolinę Rospudy było ponad 98 procent głosujących. Wszędzie, za wyjątkiem Łomży, za obwodnicą głosowało co najmniej 90 procent osób. W Łomży referendum cieszyło sie najmniejszym zainteresowaniem. Do urn poszło 13 procent wyborców, a jedna trzecia z nich była przeciwko budowie obwodnicy przez dolinę Rospudy. Referendum w sprawie augustowskiej obwodnicy odbyło się razem z wyborami do sejmiku województwa podlaskiego.

Źródło: IAR

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii