Kurs z podstaw Akwarystyki i Terrarystyki - druga edycja


Kurs z podstaw Akwarystyki i Terrarystyki - druga edycja: artykuł nr 48891

2009-08-31 12:09:35 Zoologia

Centrum Kształcenia Ustawicznego UR Kraków zaprasza na Kurs z podstaw Akwarystyki i Terrarystyki - druga edycja dla hobbystów i firm związanych z branżą zoologiczną.

TERMIN ZGŁOSZEŃ NA KURS AKWARYSTYKI I TERRARYSTYKI - DO DNIA 10. 09. 2010r.
ZGŁOSZENIA PROSZĘ KIEROWAĆ NA NR FAX: (12) 662 51 75 lub e-mail: biurocku@ur.krakow.pl

Kurs rozpocznie się 25.09.2010r.
Forma: cztery dwudniowe zjazdy w Krakowie
Maksymalna liczba osób na jeden kurs (turnus): 32
Kurs obejmuje 50 godzin.

Pełny koszt uczestnictwa 1 osoby wynosi 815zł.

Cena obejmuje:
  • opłatę za kurs
  • materiały dydaktyczne
  • wyżywienie (obiad, przerwa kawowa)
  • certyfikat
Po zakończeniu kursu przewidziany jest egzamin potwierdzający kwalifikacje uczestnika kursu. Uczestnik uzyskuje certyfikat świadczący, iż legitymujący się nim absolwent posiada co najmniej minimum wiedzy i umiejętności niezbędnych w prawidłowym opiekowaniu się zwierzętami akwariowymi i terrariowymi oraz potrafi samodzielnie rozwiązywać najważniejsze problemy związane z ich chowem.

DO POBRANIAWykłady będą wspólne. Zajęcia ćwiczeniowe prowadzone będą w dwóch 16 osobowych grupach, tak aby każdy z uczestników mógł zapoznać się szczegółowo z omawianym zagadnieniem. W czasie ćwiczeń przewidziane są m.in. zajęcie z mikroskopami lub innymi urządzeniami, które są niezbędne w profesjonalnej hodowli ryb.

Głównym celem kursu jest przygotowanie późniejszego absolwenta tak, aby wiedział on jak prowadzić hodowlę, sklep lub hurtownie zwierząt z zachowaniem ich dobrostanu.
Kurs ma służyć poszerzeniu wiedzy i zainteresowań oraz popularyzacji nauki o zwierzętach ozdobnych wśród hobbystów i osób związanych z branżą zoologiczną.
Rozbudowany jest moduł szeroko pojętej ichtiologii w tym: anatomii, embriologii, fizjologii i rozrodu (naturalny i sztuczny).

Szczególnej uwadze poświęcona będzie część związana z żywieniem (w tym szczegółowym żywieniem grup systematycznych ryb) oraz problematyka chorób ryb akwariowych (wstępne diagnozowanie i leczenie oraz profilaktyka zdrowotna).

W czasie kursu uczestnik będzie mógł zapoznać się z obecnie obowiązującymi przepisami m.in. w odniesieniu do preparatów i karm dla zwierząt ozdobnych, a także chowu i hodowli bezkręgowców, ryb akwariowych i zwierząt terrariowych.

Kurs nie obejmuje noclegów. Uczestnicy rezerwują miejsca noclegowe indywidualnie. Baza noclegowa obiektów w pobliżu Centrum Kształcenia Ustawicznego umieszczono w zakładce "do pobrania".

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na formularzu zgłoszeniowym.
Wpłaty prosimy dokonać po informacji od Organizatora o rozpoczęciu kursu.

Warunkiem uruchomienia kursu jest zgłoszenie się odpowiedniej liczby uczestników.

Centrum Kształcenia Ustawicznego UR
tel. 012 662 51 74
e-mail: biurocku@ur.krakow.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii