Festiwal Nauki w Warszawie 2010: Zapisy na niektóre imprezy


Festiwal Nauki w Warszawie 2010: Zapisy na niektóre imprezy: artykuł nr 48910

2010-09-08 02:10:27 Ciekawostki

162 różne lekcje festiwalowe dla szkół, Noc badacza, Wieczór z astronomią, zabawy na Zamku Królewskim - na te wydarzenia Festiwalu Nauki w Warszawie nie będzie można się dostać bez wcześniejszej rezerwacji. Zapisy na niektóre z nich już się zaczęły, a na inne - rozpoczną się lada dzień.

Już teraz można rezerwować miejsca na imprezy organizowane przez Gabinet Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją obecność można potwierdzić na wykładach i prezentacjach dzieł sztuki poświęconych pokazom fajerwerków i świętowaniu na polskich dworach. Można się też zapisać na warsztaty "Poszukiwacze zamkowych skarbów - podchody edukacyjne" w Zamku Królewskim czy na "Zabawkowe kino".
Natomiast 10 września w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów UW będą wydawane zaproszenia na wszystkie lekcje festiwalowe. Jeśli zostaną wolne lekcje, udział w nich będzie można zarezerwować telefonicznie od 13 września. Jedna osoba, na podstawie pisemnego zgłoszenia, może dokonać rezerwacji na najwyżej dwie lekcje.

Lekcje festiwalowe będą przeznaczone dla zorganizowanych, około 30-osobowych grup ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród 162 różnych lekcji festiwalowych znajdą się m.in. wykłady dla uczniów podstawówki o zachowaniu kotów, mobilnych robotach czy porozumiewaniu się nietoperzy. Gimnazjaliści będą mogli posłuchać o paradoksach matematycznych, zobaczyć symulacje gojenia ran i zarastania złamań kości albo dowiedzieć się, czy maszyny mogą być inteligentne.

Od 13 września będzie się można zapisać m.in. na "Wieczór z astronomią" w obserwatorium w Ostrowiku, na wykłady "O Leonardzie przy poezji i muzyce" w Zamku Królewskim, na pokazy o powietrzu i matematycznym myśleniu i na "Noc badacza" w Laboratorium Psychologii Porównawczej Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa.

W poniedziałek zaczną się także zapisy na pokazy "Fizyka dla przedszkolaków", warsztaty o maszynach liczących, czy na wykład o gazie łupkowym.

Wejściówki na degustację żywności ekologicznej będzie zaś można odebrać 16 i 17 września.

Na niektóre wykłady będzie można zdobyć rezerwację na kilka godzin przed samym wydarzeniem, np. na wykład o Zjawisku Halla czy o świetle laserowym.

Na szczęście na większość festiwalowych imprez miejsc nie trzeba będzie rezerwować. Festiwalu Nauki w Warszawie potrwa od 18 a 26 września.

Więcej informacji o tym, jak zarezerwować miejsca na poszczególne imprezy można znaleźć tutaj.


Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce


Portal Festiwale Nauki


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek