Dzień Mózgu w Trójmieście, 18 marca 2011 r.


Dzień Mózgu w Trójmieście, 18 marca 2011 r.: artykuł nr 49064

2011-03-07 01:28:57 Medycyna

Dnia 18 marca 2011r. (piątek) na sopockim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie naukowe - Dzień Mózgu 2011. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa naukowa w Trójmieście w ramach Światowego Tygodnia Mózgu, który corocznie jest organizowany przez Fundację DANA.

Celem Światowego Tygodnia Mózgu jest propagowanie i popularyzowanie wiedzy o mózgu oraz ukazywanie ciągłego rozwoju badań naukowych mających na celu rozwiązanie zagadek tego tajemniczego organu.

  Organizatorem Dnia Mózgu 2011 jest Koło Naukowe Empiria działające w SWPS WZ Sopot, które zaprosiło do współtworzenia tego wydarzenia Studenckie Koło Naukowe Homunculus i Koło Nauk Psychologicznych Anima z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Pismo Awangardy Filozoficzno-Naukowej Avant z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Podczas tego interdyscyplinarnego święta mózgu przewidziane są wykłady specjalistów z różnych dziedzin: neuropsychologii, snu, neurobiologii uzależnień, neurodydaktyki  oraz kognitywistyki. Na koniec odbędą się warsztaty prowadzone przez koła naukowe, podczas których uczestnicy będą mogli między innymi: zobaczyć eksperymenty z wykorzystaniem szczurów, dowiedzieć się o falach swojego mózgu przy pomocy aparatu EEG, zobaczyć trójwymiarowy atlas mózgu, dowiedzieć się jak lepiej zapamiętywać informacje i szybko czytać, jaką dietę lubi nasz mózg, czym są neurony lustrzane.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Mózgu wszystkie zainteresowane osoby: studentów i wykładowców akademickich, jak również młodzież i dzieci, dla których polecamy szczególnie część warsztatową. Pełen program znajduje się na stronie: dzienmozgu2011.wordpress.com

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,
  Kacper Ptaszek
    Studenckie Koło Naukowe "Homunculus"
    współorganizator Dnia Mózgu 2011


Dzień Mózgu w Trójmieście

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny