Uroczystość sadzenia drzewa z okazji 90-lecia Lasów Państwowych


Uroczystość sadzenia drzewa z okazji 90-lecia Lasów Państwowych : artykuł nr 50044

2014-04-28 09:53:55 Leśnictwo

Lasy Państwowe mają już 90 lat. To prawie wiek historii licznych zmian; odbudowy kraju z ruin, wojny, trzech ustrojów politycznych, rewolucji technologicznych… Ten sam czas w życiu lasu to niewiele, czasami nawet mniej niż jedno pokolenie drzew…

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe powołano w 1924 roku i od tego czasu tworzy zręby polskiego leśnictwa. Lasy Państwowe produkcję drewna łączą z potrzebami ekologicznymi i społecznymi, których całokształt realizuje się w zrównoważonej gospodarce leśnej, która jest podstawą funkcjonowania LP. Obecnie Lasy Państwowe to największa w Europie organizacja zarządzająca lasami publicznymi.

Jubileusz to święto wszystkich leśników, przyrodników, przyjaciół lasu, a także święto całego społeczeństwa, bo lasy to nasze wspólne dobro. Dlatego też zapraszamy do włączania się w obchody 90-lecia Lasów Państwowych i celebrowania z nami jubileuszu.

W dniu 29 kwietnia godz. 10:00 na terenie Kancelarii Sejmu, za budynkiem G. odbędzie się uroczystość sadzenia drzew z okazji 90-lecia Lasów Państwowych.

Drzewo zostanie posadzone wspólnie przez Marszałek Ewę Kopacz, Macieja Grabowskiego – ministra środowiska oraz Adama Wasiaka – dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

inf. prasowa LP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa