17 czerwca rusza w Warszawie pierwsza edycja targów CENERG


17 czerwca rusza w Warszawie pierwsza edycja targów CENERG: artykuł nr 5792

2008-06-11 02:42:29 Ekologia

Czy baterie słoneczne się opłacają? Jak zmodernizować hotel, by korzystać z bioenergii? Jak zarobić na spalaniu śmieci? Na te i wiele innych pytań związanych z czystą energią odpowiedzą pierwsze w Polsce targi w całości poświęcone eko-energii - CENERG.

W dniach 17-19 w Warszawie odbędą się po raz pierwszy w Polsce targi poświęcone wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Pierwsza edycja imprezy jest nastawiona przede wszystkim na propagowanie wiedzy zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i właścicieli hoteli, przedstawicieli zakładów pracy i samorządów. Wydarzenie ma stać się impulsem do rozwoju rynku bioenergii na Mazowszu, w Polsce i środkowej Europie.

Warszawskie targi mają jasno określoną tematykę i precyzyjny cel - zwiększenie zainteresowania bioenergią. Organizator, Agencja SOMA, zapewnia, że CENERG będzie miejscem spotkania teorii z praktyką. Chce dostarczyć odbiorcom nie tylko wiedzę, ale także narzędzia do wdrażania ekologicznych rozwiązań.

W trakcie targów odbędą się darmowe warsztaty organizowane przez Narodową Agencję Poszanowania Energii, dotyczące takich zagadnień jak systemy bioenergetyczne dla budownictwa, gruntowe pompy ciepła oraz wykorzystanie ciepła odpadowego. Przedstawiciele samorządów wezmą udział w seminariach na temat zarządzania odpadami komunalnymi, nowych metod energooszczędnych i stosowania energii słonecznej. Dla architektów i projektantów zaplanowano konferencję dotyczącą projektowania zintegrowanego i tworzenia budynków ekologicznych.

Targi CENERG odbędą się w dniach 17-19 czerwca w Warszawie w Centrum Wystawienniczym Expo XXI. Impreza została objęta patronatem Ministra Gospodarki. Współorganizatorami są: Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki”, Polska Izba Biomasy, Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego, Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Impreza powstaje we współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Zrzeszeniem Audytorów Energetycznych.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii