130 000 nowych drzew w Projekcie CZAS NA LAS


130 000 nowych drzew w Projekcie CZAS NA LAS: artykuł nr 5166

2007-11-06 16:38:48 Botanika

Projekt CZAS NA LAS Fundacji Aeris Futuro cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm i osób prywatnych. Jesienią tego roku do przyjaciół projektu dołączyła firma Dell. Pracownicy firmy zasadzili pierwsze 4500 drzew na terenie Parku Leśnego Lublinek w Łodzi 20 października. W sumie jesienią tego roku zostanie posadzonych 130000 drzew w Łodzi i województwie łódzkim. - Posadzone i pielęgnowane drzewa zneutralizują około 7000 ton dwutlenku węgla stanowiąc cenny wkład w przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu oraz poprawią jakość życia lokalnej społeczności, powiedziała Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro.

- Każda działalność człowieka wiąże się z oddziaływaniem na środowisko, a troska o ekologię to jedna z najważniejszych misji naszej firmy. Sadząc drzewa chcemy pokazać, że długofalowo angażujemy się w problemy lokalnych społeczności, w których obecna jest firma Dell. Ten młody las będzie służył wielu następnym pokoleniom okolicznych mieszkańców – to miejsce, w którym będą poznawać przyrodę i wypoczywać. Cieszę się, że powstał przy naszym udziale, powiedział Sean Corkery, Vice President, Dell EMEA Manufacturing.

- W Dell dbamy o aspekty ekologiczne naszych działań - upraszczamy rozwiązania IT, utylizujemy sprzęt i dbamy o energooszczędność komputerów. Staramy się odwdzięczyć środowisku sadząc tyle drzew, na ile sprzedanych komputerów w Polsce szacują nas organizacje badające rynek IT, dodał Jacek Murawski, dyrektor generalny Dell Polska.

Park Leśny Lublinek to drugi co do wielkości las komunalny miasta położony w górnym dorzeczu Neru. Przyroda Lublinka z ciekawym krajobrazem sprawia, że las stał się miejscem rekreacji i wypoczynku okolicznych mieszkańców - niedzielnych wycieczek, spacerów i jazd rowerowych oraz nieformalnym punktem obserwacji samolotów startujących i lądujących na łódzkim lotnisku.


Pracownicy Dell na rzecz ekologii - 130 000 nowych drzew w Projekcie CZAS NA LAS!

Wsparcia przy realizacji udzieliły Fundacji: Leśnictwo Miejskie Łódź, Lasy Państwowe oraz gminy w województwie łódzkim Burzenin, Rusiec i Rozprza.

O firmie Dell

Firma Dell Inc. bierze pod uwagę opinie użytkowników oraz dostarcza nowatorskie rozwiązania i usługi, którym klienci ufają i które cenią. Dzięki wyjątkowym możliwościom, jakie stwarza bezpośredni model sprzedaży, firma sprzedaje na całym świecie więcej komputerów niż jakakolwiek inna firma komputerowa i zajmuje 25 miejsce na liście Fortune 500. Przychody firmy Dell w ostatnich czterech kwartałach wyniosły 57,4 mld USD.

Więcej informacji na stronie www.dell.com

O Fundacji Aeris Futuro

Misją FUNDACJI AERIS FUTURO jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju – sadząc lasy chronimy środowisko naturalne, wspieramy rozwój społeczności lokalnych, promujemy odpowiedzialny biznes i świadome postawy konsumenckie. Jako pierwsza i jedyna w Polsce Fundacja Aeris Futuro inicjuje i prowadzi projekty mające na celu rekompensatę, poprzez sadzenie drzew, wpływu emisji gazów cieplarnianych na środowisko naturalne. Organizuje także konferencje i warsztaty, akcje edukacyjne i integracyjne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Ewa Krawczyk, wiceprezes Fundacji: Naszą nazwę definiuje nasze motto: „Stwórzmy klimat dla przyszłości”, dlatego pragniemy angażować do współpracy różne firmy, instytucje, a także osoby indywidualne. Do tej pory w Projekt CZAS NA LAS włączyły się takie instytucje i firmy jak: Fundacja Sendzimira, IKEA Kraków, Gazeta Prawna wspólnie z Fortis Bank i BOT Górnictwo i Energetyka, MPK Lublin, Fortis Foundation Polska oraz kilkaset osób indywidualnych.

Patronat honorowy nad projektem CZAS NA LAS objął Minister Środowiska.

Więcej informacji na www.aeris.eko.org.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki