Egzamin z zapachów i barw


Egzamin z zapachów i barw: artykuł nr 4946

2007-08-28 13:29:03 Botanika

Prawie 70 przepięknych i oryginalnych kompozycji kwiatowych wykonają studenci SGGW podczas egzaminu dyplomowego z „Florystyki – sztuki układania kwiatów”. Wiązanki ślubne, dekoracje na stół i bukiety będzie oceniało międzynarodowe jury. Ten nietypowy i przyjemny dla oka egzamin będą zdawać studenci Podyplomowych Studiów „Florystyka - sztuka układania kwiatów” organizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

Podczas trwającego cały dzień egzaminu, który odbędzie się w pięknej scenerii ogrodów Pałacu Wilanowskiego w Warszawie, każdy z jego uczestników wykona po cztery prace dyplomowe. Studenci będą musieli zaprezentować swoje umiejętności układania kwiatowych wiązanek ślubnych, dekoracji na stół czy małych bukietów. Prace będą oceniane przez międzynarodowych ekspertów z zakresu florystyki. Jurorzy będą punktowali technikę wykonania, kompozycję (kolorystykę, dobór kwiatów, prezentację …) oraz kreatywność, czyli pomysł na wykonywaną pracę.

Po egzaminie wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie zorganizowanej w ogrodzie Pałacu Wilanowskiego.

Publiczność będzie mogła podziwiać wykonane kompozycje w sobotę i niedzielę tj. 1-go i 2-go września br., także ogrodzie Pałacu Wilanowskiego w godzinach od 9:00 do 19:00.

Organizowane przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW, Podyplomowe Studia „Florystyka - sztuka układania kwiatów” cieszą się coraz większą popularnością. Absolwenci tych studiów w większości zakładają własne firmy, pracują lub prowadzą renomowane kwiaciarnie. Według specjalistów, w ostatnich latach zainteresowanie rynku florystyką stale rośnie.

Podyplomowe studia z florystyki trwają dwa semestry. Żeby zostać ich uczestnikiem trzeba mieć ukończone studia wyższe. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (10 zjazdów 3-dniowych). Program obejmuje 240 godzin, w tym 140 godzin zajęć praktycznych. Podczas zajęć studenci nabywają umiejętności aranżacji z roślin doniczkowych i układania kompozycji z kwiatów ciętych, przeznaczonych na różne okazje. Ponadto uczestnicy tych studiów uczą się prawidłowego kosztorysowania, przydatnego przy prowadzeniu własnej firmy.

Zapisy na Podyplomowe Studia „Florystyka - sztuka układania kwiatów” trwają do 15 października br.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW)

Zobacz wszystkie zdjęcia z egzaminu >> tutaj <<

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki