Bio-Forum 2008


Bio-Forum 2008: artykuł nr 5604

2008-04-08 00:53:28 Biotechnologia

Podczas Bio-Forum spotykają się przedstawiciele świata nauki oraz bio-biznesu. Targi te skierowane są głównie do sektora farmacji, kosmetologii, biotechnologii żywności, otoczenia biznesu oraz naukowców. W ramach imprezy odbędzie się prezentacja nowości oraz szerokiej oferty dla laboratoriów naukowych i laboratoriów biosektora. Siódme Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu odbędą się w Łodzi 15 i 16 maja.

Unikalnym elementem Środkowoeuropejskich Targów Bio-Forum jest prezentacja projektów badawczo-wdrożeniowych o potencjale aplikacyjnym m.in. dla ochrony zdrowia, farmacji, kosmetologii, produkcji żywności czy sektora biopaliw. Wdrożenie tych projektów może być szansą na innowacyjne leki i skuteczniejsze metody terapii oraz technologie przyszłości, których wytwarzanie jest ważnym czynnikiem ekonomicznym rozwoju kraju.

Jak informuje w imieniu organizatorów Joanna Rodziewicz, jedną z tegorocznych prestiżowych imprez targowych będzie panel "Bioregiony wkraczają na scenę polskiej biogospodarki" z udziałem polityków, władz samorządowych oraz przedstawicieli krajowych firm biotechnologicznych.

"Duże zapotrzebowanie na innowacje biotechnologiczne w biosektorze skłania do poszukiwania nowych źródeł produktów biotechnologicznych. W tym kontekście region Europy Środkowej wydaje się atrakcyjnym celem - a Targi Bio-Forum są główną imprezą międzynarodową, która ukazuje potencjał tego Regionu" - uważa Rodziewicz. Do udziału w Targach Bio-Forum VII zgłosiło się ponad 100 firm z 8 krajów. Organizatorzy - Bio-Tech Consulting oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie - przewidują udział ponad trzech tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy.

Zdaniem Rodziewicz, liczby te pozwalają na pozycjonowanie targów jako największej branżowej imprezy dla Krajów Europy Środkowej.

PAP - Nauka w Polsce, Karolina Olszewska

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii