Prochem szkoli studentów


Prochem szkoli studentów: artykuł nr 5637

2008-04-18 01:36:29 Szkoła

Studenci Politechniki Warszawskiej wezmą udział w Warsztatach nowoczesnych technik projektowania zorganizowanych przez PROCHEM SA. Jest to specjalny program szkoleniowy będący odpowiedzią spółki na wyniki badania PROinżynier*, z którego wynika, że studenci chcieliby podnosić swoje kwalifikacje w przyszłej pracy.

Pierwsza edycja warsztatów odbędzie się we współpracy ze Studenckim Kołem Komputerowych Technik Projektowania (MEiL) oraz Kołem Naukowym Komputerowego Wspomagania Projektowania (IL). Studenci poznają nowoczesne techniki projektowania stosowane przez firmy inżynierskie, w części praktycznej natomiast wykorzystają w praktyce zdobytą wiedzę. Przyszli inżynierowie będą mieli możliwość zapoznania się z programem PDMS wykorzystywanym przede wszystkim do trójwymiarowego projektowania instalacji i obiektów przemysłowych. Warsztaty będą prowadzone przez przedstawicieli firmy Prochem oraz AVEVA, dystrybutora programu PDMS w Polsce.
- Zarówno z pierwszej, jak i z drugiej edycji badania PROinżynier wynika, że przyszli inżynierowie bardzo dużą wagę przywiązują do swojego rozwoju osobistego i zawodowego. Aby umożliwić studentom naukę i poznawanie nowoczesnych narzędzi projektowania komputerowego już w czasie studiów, nawiązaliśmy współpracę z kołami naukowymi na wybranych wydziałach Politechniki Warszawskiej – komentuje Marek Kiersznicki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w PROCHEM SA.
Część teoretyczna warsztatów rozpocznie się 17 kwietnia, a praktyczne spotkania będą się odbywały w mniejszych grupach, w cyklu cotygodniowym. Zainteresowanie I edycją warsztatów jest bardzo duże, wszystkie dostępne miejsca zostały zarezerwowane.

__________________________________
* Informacja o badaniu
PROinżynier ma na celu zbadanie planów i oczekiwań zawodowych studentów Politechniki Warszawskiej, Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej i AGH, w I edycji badania wzięło udział 945 przyszłych inżynierów, w II - 1780. Ankieta była dostępna na stronie www.proinzynier.pl.

PROCHEM SA powstał w 1947 r. i jest obecnie jedną z największych firm inżynierskich w Polsce. W ciągu ponad 60 lat swojej działalności zaprojektował i nadzorował realizację ponad 3000 zakładów, instalacji przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej, w tym zrealizował ponad 100 inwestycji „pod klucz”. Zajmuje się również utrzymaniem „w ruchu” działających instalacji i obiektów przemysłowych oraz świadczy usługi doradcze i inżynierskie w zakresie ochrony środowiska. Więcej informacji: www.prochem.com.pl

 

Informacja prasowa PROCHEM SA

 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół