Zielono mi w Parku Handlowym Auchan Bielany


Zielono mi w Parku Handlowym Auchan Bielany: artykuł nr 5657

2008-04-23 04:23:36 Ekologia

Już w sobotę 26 kwietnia na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany przy ul. Francuskiej będzie można wziąć udział w akcji ekologicznej Zielono mi. Popularyzowanie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego, a także zmobilizowanie Wrocławian do segregacji oraz utylizacji odpadów to główne cele akcji.

„Dla mnie jako samorządowca niezwykle istotne jest pielęgnowanie naszej małej ojczyzny” – mówi Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce, patron honorowy akcji. „Projekt ”Zielono mi” to przedsięwzięcie, które integruje mieszkańców Gminy wokół problemu ochrony środowiska i promuje godne naśladowania wzorce zachowań społecznych” – dodaje wójt Kobierzyc, na terenie których znajduje się Park Handlowy Auchan Bielany.

„Serdecznie zapraszam wszystkich Wrocławian do Parku Handlowego Auchan Bielany” – mówi Anna Dolna, manager centrum. „Ustawimy tu specjalne namioty, w których prowadzona będzie zbiórka makulatury. Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży przeznaczymy na zakup drzewek, które na początku maja zostaną posadzone na terenie Bielan Wrocławskich” – dodaje p. Dolna. Dla uczestników zbiórki przewidziano także niespodzianki w postaci toreb ekologicznych oraz bonów zakupowych i rabatowych do hipermarketu Auchan i sklepu Leroy Merlin. Organizatorzy ufundowali także nagrodę specjalną dla szkoły podstawowej, której uczniowie zbiorą największą ilość makulatury, w postaci odmalowania sal lekcyjnych. Uczniowie najlepszej klasy otrzymają natomiast upominki w postaci odtwarzaczy MP3.

Na terenie galerii zaplanowano także wiele innych atrakcji związanych z ekologią. 26 kwietnia w Parku Handlowym Auchan Bielany powstanie stoisko Stowarzyszenia Ekologicznego „Eko-Unia”, patrona honorowego akcji „Zielono mi”. Eksperci Stowarzyszenia opowiedzą o ochronie środowiska naturalnego i przeprowadzą konkursy dla dzieci o tematyce ekologicznej. Centrum handlowe Auchan Bielany przeobrazi się w salę ekspozycyjną i poszerzy swoją ofertę o sprzedaż produktów naturalnych. Odbędą się tu pokazy garncarstwa i wyplatania z wikliny, a bartnicy zaprezentują tradycyjne produkty pszczelarskie.

Inf. prasowa

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii