Światowy Dzień Wody - zrób u siebie!


Światowy Dzień Wody - zrób u siebie!: artykuł nr 6671

2010-03-12 10:51:52 Ekologia

Woda od zawsze stanowiła podstawę egzystencji człowieka. Jest jednym z czterech żywiołów, od których uzależnione jest ludzkie życie. Codziennie zużywana jest do picia, jedzenia, utrzymywania higieny, do produkcji, transportu, wytwarzania energii. Ale traktowanie wody jako dobra nieograniczonego doprowadziło do degradacji jej zasobów. Jednak o rzeki, jeziora, potoki wokół każdy z nas może zadbać. Klub Gaja zaprasza do udziału w programie "Zaadoptuj rzekę".

Rzeki mają swoje nazwy jak imiona. Ludzie muszą sobie o nich przypomnieć żeby przyszłym pokoleniom przekazać kulturę, historię i piękno jaka płynie z każdym nurtem czystej i zadbanej rzeki.  

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Rozejrzyj się wokół siebie. Weź odpowiedzialność za rozważne gospodarowanie jej zasobami. Wzbudzić zainteresowanie społeczne rzeką w najbliższym otoczeniu poprzez doprowadzenie do uporządkowania  i przyjaznego dla środowiska korzystania z terenów wokół niej. Plakaty Klubu Gaja mogą zachęcić do zorganizowania wspólnej akcji społecznej, do zwrócenia uwagi na piękno świata, które bez wody istnieć nie może.

Już wkrótce na stronie Klub Gaja zaprosimy do interaktywnej animacji jak używać wody by jej nie marnować! www.klubgaja.pl

Światowy Dzień Wody

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii