Z natURy najlepiej na UR - DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE


Z natURy najlepiej na UR - DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE: artykuł nr 49981

2013-12-16 09:04:39 Ciekawostki

W czwartek, 16 stycznia 2014 r., w godzinach od 10.00 do 14.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (al. 29 Listopada 46) odbywać się będzie DZIEŃ OTWARTY Uczelni pod hasłem "Z natURy najlepiej na UR".

Dzień Otwarty to doskonała okazja do poznania struktury Uniwersytetu, jednostek działających w ramach Uczelni, kultury studenckiej, władz uczelni, wykładowców i studentów.

Podczas Dnia Otwartego zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna uczelni, działalność w ramach kultury studenckiej (Chóru Uniwersytetu Rolniczego, Studenckiego Zespół Góralskiego „Skalni”, Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”) oraz Samorządu Studentów i innych organizacji. Studenci przedstawią zalety studiowania na UR i opowiedzą, czym się kierowali przy wyborze określonego kierunku studiów.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie kształci obecnie na 23 kierunkach i 50 specjalnościach prawie 12 tysięcy studentów. W roku akademickim 2013/2014 najbardziej obleganymi kierunkami były – Dietetyka (17,7 kand./ miej.), Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami (11,8 kand./ miej.), Gospodarka Przestrzenna (11,5 kand./miej.), Weterynaria (9,6 kand./miej.) i Ekonomia (8,7 kand./miej.).

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało w listopadzie wyniki rekrutacji na studia na rok akademicki 2013/2014 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spośród wszystkich najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelni (w przeliczeniu na jedno miejsce), Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie znajduje się na miejscu szóstym (5,7 kand./miej.)

IZ UR

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek