Krynica: Otwarcie izby leśnej i ścieżki przyrodniczej


Krynica: Otwarcie izby leśnej i ścieżki przyrodniczej: artykuł nr 5699

2008-05-08 13:45:59 Leśnictwo

W Krynicy, na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zostanie oddana do użytku izba leśna oraz kolejna w Krynicy ścieżka przyrodnicza. Trasa nazwana „Śladem pracy leśnika” oraz izba leśna powstały m.in. dzięki finansowemu wsparciu Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek, 9 maja o godz. 10.00 na terenie leśnictwa Kopciowa.

Obecnie na terenie LZD w Krynicy do dyspozycji turystów, uczniów i nauczycieli jest ponad 15 kilometrów ścieżek edukacyjno-przyrodniczych przygotowanych przez leśników. Nowe inwestycje zostały wykonane przez Leśny Zakład Doświadczalny Krynica w ramach działalności Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego”. - Projekt został zrealizowany m.in. dzięki finansowemu wsparciu przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych, która przekazała na ten cel 48 tys. zł – mówi Leon Jagoda, zastępca dyr. ds. gospodarki leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Pomogła także firma „Coca – Cola”.


przed renowacją


po renowacji

- Izba Leśna powstała w leśnictwie Kopciowa. Jest bogato wyposażona w eksponaty i pomoce dydaktyczne, które będą pomocne w przeprowadzaniu zajęć dydaktycznych w interesującej dla młodzieży formie – mówi Józef Bogacz, dyrektor LZD w Krynicy.

Przy izbie leśnej rozpoczyna się ścieżka edukacyjna „Śladem pracy leśnika”. Dokładnie opisana trasa o długości ok. 5,5 km, prowadzi przez piękne fragmenty lasów Beskidu Sądeckiego. Przemierzając drogę można poznać wiele tajników pracy leśników oraz efekty współdziałania leśników i pracowników naukowych.
W uroczystym otwarciu, oprócz oficjalnych gości, weźmie udział młodzież z okolicznych szkół, która jest głównym adresatem oddawanych do użytku obiektów. – Na piątkową uroczystość przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą konkursy i upominki, a gwoździem programu wyreżyserowane przez młodzież występy kabaretowe pod hasłem „Leśnik w moich oczach” – mówi Anna Sulit, specjalista służby leśnej z LZD.

Darz bór!
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa