7 czerwca: Dzień Otwarty w SGGW


7 czerwca: Dzień Otwarty w SGGW: artykuł nr 5762

2008-06-03 00:53:32 Szkoła

Jaki kierunek wybrać żeby dostać się na SGGW, jakie są zasady rekrutacji na studia, - tego będą mogli się dowiedzieć przyszli maturzyści podczas Dnia Otwartego SGGW. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie otwarta dla wszystkich w sobotę, 7 czerwca br.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego regularnie prowadzi kampanię informacyjną wśród kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są spotkania na uczelni z uczniami szkół średnich i ich rodzicami podczas Dni SGGW oraz Dni Otwartych. Na najbliższy Dzień Otwarty uczelnia zaprasza już 7 czerwca 2008 roku. Czerwcowy Dzień Otwarty jest kierowany głównie do mniej zdecydowanych osób, które dopiero po maturze przeglądają oferty dydaktyczne polskich i zagranicznych uczelni.

Podczas Dnia Otwartego, wszyscy uczniowie szkół średnich dowiedzą się jakie przedmioty należy wybrać na maturze, żeby móc zdawać na SGGW. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych i wyrównawczych organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). Oprócz tego, będzie można zwiedzać sale wykładowe i obiekty sportowe. Przewidziane są także spotkania młodzieży z władzami uczelni i dziekanami poszczególnych wydziałów. Uczelnia przygotowała specjalnie dla kandydatów strony internetowe www.sggw.pl oraz www.maturzysta.sggw.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Na trzecie już spotkanie w tym roku SGGW w Warszawie zaprasza 7 czerwca 2008 roku o godz. 11.00, do auli 1 i 2 w budynku 23 (biało-niebieski), przy ul. Ciszewskiego 8.

SGGW to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. Uczelnię ukończyło dotychczas ponad 130 tysięcy absolwentów. Na 27 kierunkach studiuje 25 tysiące osób. W ubiegłym roku studiami na SGGW było zainteresowanych 18 tysięcy kandydatów. SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny Kampus. W ciągu ostatnich lat na terenie SGGW wybudowano kilka obiektów dydaktyczno-naukowych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 100 tyś. m2. W budynkach tych znalazły swoje siedziby Wydziały: Medycyny Weterynaryjnej, Nauki o Zwierzętach, Technologii Żywności, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Leśny, Technologii Drewna, Inżynierii Środowiska, Rolniczy, Ogrodnictwa, Architektury Krajobrazu oraz Klinika Małych Zwierząt, Zwierzętarnia i lecznica dla koni. Uczelnia dysponuje także nowoczesnymi obiektami sportowymi: kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Dobre są także warunki mieszkalne studentów. Akademiki oferują nie tylko dobrze wyposażone pokoje z dostępem do Internetu (gniazdko przy każdym łóżku), ale także stołówki, przychodnia lekarska, klubokawiarnie, usługami kserograficzne i nowoczesne pralnie. W tym roku uczelnia przygotowała w Domach Studenckich blisko 4 000 miejsc.
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół