Mira Stanisławska-Meysztowicz została Człowiekiem Roku Polskiej Ekologii


Mira Stanisławska-Meysztowicz została Człowiekiem Roku Polskiej Ekologii: artykuł nr 577

2005-04-22 08:38:46 Ochrona środowiska

Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes fundacji Nasza Ziemia, została uznana Człowiekiem Roku 2004 Polskiej Ekologii. Jej największą zasługą jest zorganizowanie w Polsce corocznej akcji "Sprzątanie Świata". Człowiek Roku Polskiej Ekologii wybierany jest corocznie przez organizatorów Dnia Ziemi. Tytuł i symboliczną tarczę Wojownika Gai zwyciężczyni odebrała z rąk prezesa Klubu Gaja, Jacka Bożka, laureata konkursu Człowiek Roku 2001 Polskiej Ekologii.

"Jestem naprawdę wzruszona. Wprawdzie pracujemy nie po to, żeby nas ktoś chwalił, tylko realizujemy swoją pasję, bez której życie nie miałoby celu, ale cieszę się, że uhonorowano mnie, a przy okazji cały wspaniały zespół fundacji i miliony wolontariuszy, którzy nam pomagają" - mówi laureatka.

Mira Stanisławska-Meysztowicz założyła fundację Nasza Ziemia w 1994 r. i rozpoczęła społeczną kampanię "Sprzątanie Świata" - akcję edukacyjną, zainicjowaną w 1989 r. w Australii. Obecnie odbywa się ona w 130 krajach świata - ma na celu wpojenie dzieciom i młodzieży szacunku dla środowiska naturalnego. W ramach akcji w Polsce co roku zbiera śmieci ok. dwóch milionów wolontariuszy.

Za swoją działalność w dziedzinie edukacji ekologicznej Stanisławska-Meysztowicz została w 2001 r. odznaczona przez prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2002 roku polskie dzieci przyznały jej Order Uśmiechu.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, Urszula Jabłońska

21 kwietnia 2005

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ochrony środowiska