Leśnicy na Dniach Otwartych Telewizji Kraków


Leśnicy na Dniach Otwartych Telewizji Kraków: artykuł nr 5863

2008-08-23 20:55:22 Leśnictwo

14 września odbędą się Dni Otwarte TVP Kraków. Na krakowskich Krzemionkach, obok siedziby telewizji, swoją obecność zapowiedzieli także małopolscy leśnicy. Na dzieci i młodzież czekać będą atrakcyjne konkursy i zabawy związane z odkrywaniem tajemnic lasu, dorośli mogą skorzystać z porad fachowców dotyczących zagospodarowania swoich małych, przydomowych ogródków, a także większych obszarów.

Uroczysko w telewizji

Na stoiskach przygotowanych przez małopolskie nadleśnictwa i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie będzie można zobaczyć wielość dóbr, jakie człowiekowi ofiarują lasy. Goście telewizji zgłębią arkany codziennej pracy leśników, zapoznają się z elementy gospodarki leśnej, a także dowiedzą się z jakimi problemami borykają się małopolskie lasy. Leśnicy zaprezentują najlepszy materiał sadzeniowy ze swoich szkółek, pokażą las na poszczególnych etapach jego życia oraz przybliżą codzienną, trudną pracę dla zachowania jego piękna.

Rysowanie na kolanie

Szczególne atrakcje leśnicy przygotowali dla najmłodszych telewizyjnych gości. Obędzie się konkurs plastyczny „rysowanie na kolanie”, zatytułowany „Las w mgnieniu oka”, każdy będzie mógł również wpisać swoje życzenie dla małopolskich lasów na specjalnej tablicy „życzeń spełnianych”, a także zaproponować scenariusz programu telewizyjnego o życiu lasu.

Echa myśliwskich rogów

Z krakowskich Krzemionek na Kraków poniesie się echo myśliwskich rogów, bowiem na scenie ustawionej przed siedzibą TVP Kraków wystąpi m.in. Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Starym Sączu, który od lat pielęgnuje piękną tradycję polskiego łowiectwa. Zabrzmią sygnały łowieckie i utwory muzyki myśliwskiej.
W ubiegłym roku podczas Dni Otwartych TVP Kraków leśne uroczysko przygotowane przez leśników odwiedziło blisko 4 tys. ludzi.

Darz bór!

Zdzisława Kot-Malinowska
Rzecznik prasowy
RDLP w Krakowie
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa