Uwaga leśny patrol!


Uwaga leśny patrol!: artykuł nr 3595

2006-10-23 16:13:27 Leśnictwo

Jura stała się w ostatnich latach prawdziwą bazą wypadową dla mieszkańców Śląska i Zagłębia. Podczas weekendów lasy, wapienne ostańce oblepione są wręcz turystami. Niestety nie wszyscy jak prawdziwi turyści się zachowują. Wielu ludzi świadomie, bądź nieświadomie niszczy przyrodę na terenie parku krajobrazowego Orlich Gniazd. Wjeżdżają na przykład do lasu samochodami, choć jest to zabronione.

Prawdziwy najazd lasy przeżywają właśnie teraz, kiedy pojawiły się w nich grzyby. Grzybiarze parkują auta tak daleko w lesie jak tylko się da. Niestety wielu już się przekonało, że nie warto tego robić. Dosłownie, bo za takie zachowanie policjanci lub przedstawiciele służby leśnej mają prawo wypisać mandat.

Wspólne patrole przedstawicieli ZPKWŚ i policji ruszyły już na częstochowskiej części Jury. Trwają negocjacje, jeśli chodzi o pozostałe jurajskie powiaty, czyli myszkowski i zawierciański.

W tym ostatnim mieszane patrole policji z innymi służbami nie będą wcale nowością. W tym roku policjanci jeździli po Jurze z ratownikami GOPR, leśnikami a tereny wokół zbiorników wodnych patrolowali z przedstawicielami WOPR-u.

Źródło: Dziennik Zachodni

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa