Konkurs RAJD BUDAPESZT - BAMAKO 2009


Konkurs RAJD BUDAPESZT - BAMAKO 2009: artykuł nr 5929

2008-10-26 12:26:53 Ciekawostki

Rajd Budapeszt – Bamako nie jest typowym widowiskiem sportowym, wyczynowym wyścigiem na złamanie karku o sławę, lecz fascynującą przygodą dla wszystkich wielbicieli motoryzacji. Liczy się sam fakt wzięcia udziału w czymś tak wyjątkowym i niezwykłym. Zwłaszcza, że tradycyjnie już uczestnicy rajdu włączają się w działalność charytatywną. Nadchodzący wyścig zorganizowany będzie przez przyjaciół środowiska, jego hasło będzie brzmiało: „Pomóż planecie, pomóż Afryce”. Owszem, są tacy, którzy przyjeżdżają jedynie po zwycięstwo czy sławę, ale dzięki tym pozostałym, którzy potrafią połączyć zabawę z pomocą, rajd ten staje się kulturowym fenomenem.

Brzmi kusząco? Zastanawiasz się czy jest możliwe zakwalifikowanie się do wzięcia udziału w rajdzie? Oczywiście TAK. Travel Channel przygotował dla swych widzów specjalny konkurs, którego zwycięzcy w styczniu 2009 roku staną na pasie startowym na Węgrzech. Szanse do wzięcia udziału w kolejnej edycji rajdu są naprawdę duże. Travel Channel poszukuje dwóch drużyn, które wezmą udział w rajdzie. Pierwsza to – dwuosobowy zespół damski, druga – dwuosobowy zespołów męski. Travel Channel przewiduje dwie zwycięskie drużyny - damską oraz męską i to właśnie ich przedstawiciele staną się bohaterami programu „Z Budapesztu do Bamako 2009” emitowanym wiosną przyszłego roku na Travel Channel. Udział w Konkursie gwarantuje niezapomniane emocje, poznanie wielu ciekawych ludzi, a także wyborną zabawę z ekipa Travel Channel. Ponadto uczestnicy rajdu będą mogli liczyć na zakwaterowanie w Budapeszcie na jedną noc przez wyścigiem, środki finansowe na zakup pojazdu (po rajdzie auto zostanie sprzedane, a pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne), 3 000 Euro dla drużyny na jedzeniem, noclegi itp. oraz 2 000 Euro na pomoc charytatywną. Zawodnicy dostaną także VISE, a także bilet na bezpieczny powrót do domu.

Już same zgłoszenie do konkursu jest bardzo interesujące. Otóż, aby wziąć udział w konkursie należy nagrać jedno lub dwuminutowy film w wersji angielskiej o własnej drużynie, który przekona jury, dlaczego to właśnie ONI powinni wystartować w wyścigu. Film można dostarczyć na dwa sposoby. Pierwszy to wysyłka drogą pocztową na adres : Travel Channel, 64 Newman ST, London, W1T 3 EF. Film powinien być zapisany na płytce DVD. Drugi sposób to zamieszczenie prezentacji na stronie internetowej www.youtube.com/travelchannelvod .

Oryginalność i pomysłowość to cechy, które na pewno pomogą w zwycięstwie. Filmy można umieszczać od godziny 12.00, 1 października 2008 roku. Zamkniecie konkursu nastąpi o godzinie 17.00, 31 października 2008 roku. Ci, którzy puszczą wodze fantazji na pewno będą mieli duże szanse w wygranej. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby bez znaczenia na narodowość, ważne jest jedynie by miały ukończone 18 lat, duże zapasy odwagi, ważne prawo jazdy co najmniej 12 miesięcy oraz by umiały się dogadać w języku angielskim. O dwóch zwycięskich drużynach zostanie podana informacja na stronie www.travelchannel.co.uk/b2b w środę, 12 listopada 2008 roku.

Rajd sam w sobie bez wątpienia będzie fascynującą przygodą. Co prawda zawodnicy napotkają na trasie na różne przeszkody, którym będą musieli stawić czoło jak na przykład burze piaskowy czy awarie pojazdów. Ale nie zapominajmy, że rajd to nie tylko wyzwanie, ale i dobra zabawa oraz przeżycie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci. To przygoda życia, z której wspomnienia będą bezcenne.

Wszystkie szczegóły konkursu dostępne są pod adresem www.travelchannel.co.uk/b2b

Pomysł rajdu narodził się na Węgrzech. Zasady są proste – w rajdzie udział może wziąć każdy, kto ma ważne prawo jazdy i oczywiście samochód. Nie ma żadnych wymogów co do parametrów technicznych pojazdów – jedyna zasada, która obowiązuje, brzmi: „ktokolwiek, czymkolwiek, jakkolwiek”. Już 13 stycznia 2009 roku setki śmiałków wyruszą z środkowej Europy by dostać się na metę, która znajduje się w zachodniej części Afryki. Łącznie przemierzą ponad 8,400 kilometrów, przejadą przez osiem krajów i aż dwa kontynenty. Na pokonanie trasy będą mieli dwa tygodnie, zakończenie wyścigu przewidziane jest na 1-szego lutego. Zbliżający się rajd będzie nieco inny niż poprzednie. Będzie się bowiem składał z różnych etapów. W pierwszej części, która będzie miała miejsce w Europie zawodnicy będą mieli za zadanie odnaleźć ruiny zamków, owianych wielka tajemnicą, którą będą musieli odkryć. Kolejne trzy dni będzie to maraton, w którym zawodnicy przemierzą Bresike oraz Włochy. Finisz będzie miał miejsce w miejscowości Merzouga położonej w Maroko. Tutaj rozpoczyna się kolejny etap. Po przejechaniu tej niezwykłej krainy drużyny skierują się na drogi Erg Chełbi. W drugim dniu zawodnicy będą przemierzać skaliste drogi wiodące wzdłuż wybrzeża Iriki, które prowadzą do oazy znajdującej się w mieście Foum Zgid. W trzecim etapie zawodnicy będą musieli pokonać 480 kilometrów od Bou Lanout do Ataru. Następnie z Atar skierują się do Tidjika oraz Biffa. Będzie to prawdziwa próba zmierzenia się z pustynią. Następnie udadzą się na wschód, prosto do Mali czyli – czwartego etapu. W tej części rajdu chaty, baobaby i tumany kurzu będą wyznaczały drogę wszystkim uczestnikom przez zaprzyjaźnione wioski i niekończące się sawanny prowadzące na Mali. Odcinek Banamba - Bamako będzie ostatnim przystankiem zanim dotrzemy do stolicy Malian

Takie emocje może nam zagwarantować tylko Travel Channel!

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek