Zwycięzcy w ChemiParku


Zwycięzcy w ChemiParku: artykuł nr 5770

2008-06-04 12:05:01 Szkoła

Wczoraj ChemiPark odwiedziła wycieczka złożona z uczniów szkół z Brzegu Dolnego i Wołowa. Nie jest to jednak zwykła wycieczka, ale grupa zwycięzców, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach projektu Akademia ChemiParku. To oni najuważniej słuchali wykładów, które w gimnazjach i szkołach średnich, od kilku miesięcy prowadzili pracownicy spółek z grupy PCC. Dzięki temu udzielili bezbłędnych odpowiedzi na pytania konkursowe i wygrali wycieczkę po PCC Rokita.

Po uzyskaniu przepustek, pobraniu sprzętu zabezpieczającego oraz przeszkoleniu BHP, zwycięzcy wraz z opiekunami odwiedzili instalacje produkcyjne PCC Rokita. Przewodnikami grupy były osoby które pracują na co dzień na wybranych instalacjach. Uczestnicy wycieczki zwiedzili min. Najnowszą instalację PCC Rokita siarczanowane 2 oraz wytwórnię tlenku propylenu a także zobaczyli rozlewnię środków chemii gospodarczej Kosmet-Rokita. Największe wrażenie na uczestnikach wywarł pokaz wozu strażackiego oraz wizyta w biurze ochrony zakładu. Podczas wycieczki mogli na własne oczy zobaczyć, jak w skali przemysłowej przeprowadza się reakcje, o których dowiedzieli się i mogli je przeprowadzać na wykładach Akademii ChemiParku oraz jakie prace, poza produkcją chemiczną, są wykonywane w PCC Rokita.

- Liczymy, że ta wycieczka pomoże zarazić uczniów chemicznym bakcylem – mówi Joanna Matryba specjalista PR ChemiParku Technologicznego. – Chcemy przekonać ich że to ciekawa dziedzina wiedzy i zachęcić do jej studiowania. Być może po studiach uczniowie, już jako absolwenci, wrócą do Brzegu Dolnego i podejmą pracę w innowacyjnych przedsiębiorstwach chemicznych, które powstaną w ChemiParku - dodaje.

Akademia ChemiParku to forma urozmaicenia lekcji chemii w szkole. Jej organizator, czyli ChemiPark Technologiczny w Brzegu Dolnym chce dzięki tym zajęciom zainteresować uczniów brzeskich szkół chemią oraz związanych z nią dziedzin. Działanie to ma nie tylko popularyzować chemię, ale również przyczynić się do budowy wykwalifikowanej kadry, która w przyszłości zacznie pracować w innowacyjnych przedsiębiorstwach chemicznych. Początkowo zajęcia realizowane były jedynie na terenie Brzegu Dolnego. Sukces wykładów wśród uczestników stał się przepustką do rozszerzenia Akademii ChemiParku także na obszar Wołowa.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół