Reduta i Fundacja Nasza Ziemia razem o zmianach klimatu


Reduta i Fundacja Nasza Ziemia razem o zmianach klimatu: artykuł nr 6030

2008-12-10 16:53:00 Ekologia

W najbliższą sobotę, 13 grudnia, w warszawskim Centrum Handlowym „Reduta” Fundacja Nasza Ziemia przybliży klientom zagadnienia związane ze zmianami klimatu na świecie. Odwiedzający „Redutę” w godzinach 13.00 – 19.00 dowiedzą się między innymi, ile CO2 emituje codziennie każdy z nas oraz sprawdzą, czy potrafią właściwie dbać o klimat.

Okazją do spotkania z klientami Centrum Handlowego „Reduta” jest Szczyt Klimatyczny w Poznaniu. Fundacja Nasza Ziemia, będąca Partnerem Merytorycznym edukacyjnego programu ekologicznego „Centrum z Klimatem”, zainaugurowanego pod koniec października tego roku, skoncentruje się na prezentacji problemu globalnego ocieplenia oraz omówieniu wpływu każdego
z nas na zmiany klimatu.

Klienci, którzy w sobotę odwiedzą EKO Centrum na terenie „Reduty”, dowiedzą się, jak dbać o klimat nie tylko w domu, ale i w biurze oraz co sami mogą zrobić, by powstrzymać niekorzystne zmiany klimatyczne. Zapoznają się też z alarmującymi statystykami dotyczącymi ekologii. Przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia przewidzieli wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, które mają zachęcić ich do aktywnej troski o środowisko.

„Reduta” to pierwsze „zielone” centrum handlowe stolicy. Celem wdrożonego w nim programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, najemców i pracowników centrum. Program edukacyjny dla projektu stworzyła Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz warszawska firma Byś.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii