Z obiektywem wśród roślin i zwierząt


Z obiektywem wśród roślin i zwierząt: artykuł nr 6336

2009-08-27 08:19:05 Ciekawostki

Każdy element przyrody jest jedyny i niepowtarzalny, dlatego powinniśmy ją chronić. Pierwszy krok to otwarcie oczu na piękno otaczającego nas świata. Przebywanie na łonie natury uczy odkrywania zależności w świecie przyrody, rozumienia jej zjawisk i kształtowania przyjaznych postaw wobec naszego środowiska. To może być też inspiracja dla twórczości artystycznej. Dzięki fotografiom można zachować w kadrze tak niezwykle ulotne chwile. To jak polowanie, ale wcale nie z łukiem czy strzelbą. Idea tropienia, „chwytania chwili”, patrzenia na przyrodę przez soczewkę aparatu fotograficznego przyświeca akcji „Złap Zająca”.

„Złap zająca” to akcja skierowana do pracowników firm chemicznych skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”®. Polega na ciekawym ujęciu chwil z „życia” polskiej fauny i flory. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”®, a pomysłodawcą - ZAK Spółka Akcyjna. Patronat nad III edycją konkursu fotograficznego sprawują: Liga Ochrony Przyrody oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody. Oprawę medialną zapewnia portal internetowy Ekologiczni.pl.

    Do tegorocznej edycji zgłosiło się 15 firm realizujących Program „Odpowiedzialność i Troska”® (Grolman Spółka z o.o., Zakłady Chemiczne Police Spółka Akcyjna, Zakłady Azotowe "Puławy" Spółka Akcyjna, PCC Rokita Spółka Akcyjna, Branżowa Organizacja Odzysku Spółka Akcyjna, ZAK Spółka Akcyjna, Anwil Spółka Akcyjna, Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" Spółka Akcyjna, LUVENA Spółka Akcyjna, Zakłady Chemiczne ZACHEM Spółka Akcyjna, PKN Orlen Spółka Akcyjna, Azoty Tarnów Spółka Akcyjna, Arnaud Polska Spółka z o.o., Petrochemia-Blachownia Spółka Akcyjna, Basell Orlen Polyolefins Spółka z o.o.). „Cieszy nas fakt, że z każdą edycją, coraz więcej pracowników zakładów z branży chemicznej zaczyna uczestniczyć w naszym konkursie. Tegoroczne zmagania skupiają wokół siebie rekordową liczbę firm. Jestem przekonana, że plon III edycji konkursu będzie wyjątkowy.” – komentuje Magdalena Ozimek, koordynator konkursu.
Fotografia uwiecznia, zatrzymuje w kadrze najpiękniejsze i niepowtarzalne zjawiska przyrody. Uczy także wrażliwości i świeżego spojrzenia na otaczający nas świat. Tego typu działania stanowią doskonałą okazję do rozwijania świadomości ekologicznej i kształtowania emocjonalnej więzi z przyrodą.

    W tym roku, po raz pierwszy konkurs na poziomie krajowym organizowany jest w dwóch kategoriach: najlepsza fotografia w ocenie jury i najlepsza fotografia w ocenie internautów. Głosowanie internatów trwać będzie 14 dni tj. od dnia 14.09.2009 do dnia 27.09.2009 r.

Ogłoszenie wyników konkursu w obu kategoriach odbędzie się 1 października podczas Forum Ekologicznego Branży Chemicznej w Toruniu!

Więcej szczegółów o konkursie, uczestnikach, nagrodach na www.rc.com.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek