Kto złapał zająca i zgarnie nagrody?


Kto złapał zająca i zgarnie nagrody?: artykuł nr 6428

2009-10-12 09:56:02 Ekologia

W naturze nie ma elementów zbędnych czy nieważnych. Każde zachodzące w przyrodzie zdarzenie ma swoje liczne skutki, które są różnorodne co do rodzaju i ich skali, dlatego tak interesujący jest plon III edycji konkursu fotograficznego „Złap Zająca”. Organizatorem zmagań był Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”, a pomysłodawcą ZAK Spółka Akcyjna.

„Złap zająca” to konkurs fotograficzny skierowany do pracowników firm branży chemicznej, skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”®. „Wszystkim, którzy chcieli poznać polską przyrodę zaproponowaliśmy spojrzenie na naturę odmienne od tego, z którym spotykamy się na co dzień. Uczestnicy ujęli przyrodę nie jako zbiór pojedynczych elementów, ale w ujęciu całego ekosystemu. Cieszy nas, że uchwycenie w obiektywie aparatu chwil z życia flory i fauny z roku na rok skupia coraz większą rzeszę zwolenników.” – komentuje Magdalena Ozimek, koordynator konkursu.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 15 firm realizujących Program Responsible Care® w Polsce: Grolman Spółka z o.o., Zakłady Chemiczne Police Spółka Akcyjna, LUVENA Spółka Akcyjna, Arnaud Polska Spółka z o.o., Zakłady Azotowe "Puławy" Spółka Akcyjna, PCC Rokita Spółka Akcyjna, Branżowa Organizacja Odzysku Spółka Akcyjna, Basell Orlen Polyolefins Spółka z o.o., Petrochemia- Blachownia Spółka Akcyjna, ZAK Spółka Akcyjna, ANWIL Spółka Akcyjna, Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" Spółka Akcyjna, Zakłady Chemiczne ZACHEM Spółka Akcyjna, PKN Orlen Spółka Akcyjna, Azoty Tarnów Spółka Akcyjna.

Plon III edycji ogólnopolskiego konkursu „Złap zająca” poddany został ocenie profesjonalnego jury.

Komisja w składzie:  
- Zbigniew Centkowski (Liga Ochrony Przyrody),
- Łukasz Stępień (Związek Polskich Fotografów Przyrody) oraz
-Magdalena Ozimek (Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”®), zadecydowała o przyznaniu:

I miejsca i nagrody w wysokości 2000 zł: Zbigniewowi Wolskiemu (Polski Koncern Naftowy ORLEN SA) za zdjęcie: Mamo ! ktoś patrzy - fotografie wykonane w okolicach Orlej Perci.
II miejsca i nagrody w wysokości 1000 zł: Marcinowi Florkowi (Branżowa Organizacja Odzysku SA) za zdjęcie: Zima. „My się zimy nie boimy !”, Tatry – rejon Rusinowej Polany w godzinach porannych.
III miejsca i nagrody w wysokości 500 zł: Krzysztofowi Winnikowi (ZAK SA) za fotografię: W kolorze orange – Wcześnie rano o wschodzie słońca.

Poza tym jury konkursowe przyznało wyróżnienia I i II stopnia oraz wybrało prace, które wraz z fotografiami laureatów i wyróżnionych utworzą pokonkursową wystawę na Targach POLEKO 2009.

Nowością tegorocznych zmagań było internetowe głosowanie na najciekawsze zdjęcie III edycji konkursu, które toczyło się od 14-27 września b.r. Ogółem oddano 1120 głosów.

Najlepszą pracą w tej kategorii okazała się fotografia Beaty Marczak (Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.) p.t. Letnie igraszki.

Wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa 45 wyróżnionych prac, będzie imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLEKO 2009, które odbędą w Poznaniu w dniach 24-27 listopada 2009 r.

Pełna galeria prac i wyników konkursu znajduje się na stronie www.rc.com.pl w zakładce Złap Zająca.

Patronat nad III edycją konkursu sprawowały: Liga Ochrony Przyrody oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody.
Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii