Toruński Festiwal Nauki i Sztuki znalazł się wśród finalistów konkursu Odkrywca 2009


Toruński Festiwal Nauki i Sztuki znalazł się wśród finalistów konkursu Odkrywca 2009: artykuł nr 6429

2009-10-12 12:14:38 Ciekawostki

Odkrywca to konkurs w którym wyróżnienia i nominacje przyznaje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Toruński Festiwal – obchodzący w przyszłym roku swoje 10-lecie – znalazł się w gronie trzech nominowanych w kategorii „Wydarzenie turystyczne”. Uroczystość będąca zwieńczeniem konkursu odbyła się 9 października w Brodnicy, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Naukowe w Toruniu, przyciąga co roku ok. 30 tys. uczestników, głównie młodzieży z Torunia i regionu. W ciągu 4 dni festiwalu odbywa się ponad 160 imprez z ponad 40 dziedzin nauki i sztuki. Wszyscy zainteresowani mają wyjątkową okazję do spotkania z prawdziwą nauką i sztuką. Od kuchni mogą poznać miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy artystów.

Festiwal to także możliwość oglądania rekonstrukcji historycznych i szansa na udział w happeningach artystycznych oraz spotkaniach ze znanymi osobistościami świata kultury, nauki i sztuki.


Centrum  Promocji  i  Informacji UMK
Andrzej Romański

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek