Leśne akcenty w poznańskim GIS DAY 2009


Leśne akcenty w poznańskim GIS DAY 2009: artykuł nr 6478

2009-11-09 17:48:24 Leśnictwo

GIS DAY to dzień, w którym twórcy technologii GIS w ośrodkach naukowych na całym świecie propagują idee różnych zastosowań systemów informacji geograficznej. Ponad milion osób w czasie tego dnia uczestniczy w pokazach, prelekcjach i wykładach poświęconych korzyściom płynącym z wykorzystania tych technologii w życiu codziennym.

W dniu 18 listopada 2009 r na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu  odbędzie się już VI edycja obchodów Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej  „GIS DAY”. Organizatorem imprezy jest Zakład Geodezji i Kartografii Środowiska, Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji.

W różnorodnej  ofercie wykładów znajdą się też tematy leśne. Do tej tematyki należy wykład „Technologia laserowego skaningu naziemnego w badaniach środowiska” autorstwa  dr inż. Pawła Strzelińskiego z Wydziału Leśnego  w Poznaniu. Biorąc pod uwagę fakt, że naziemny  skaner laserowy pojawił się dopiero kilka lat temu, zaś tempo jego rozwoju przypomina ewolucję komputerów osobistych, należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat stanie się on podstawowym wyposażeniem jednostek zajmujących się inwentaryzacją stanu i zasobów leśnych.

Niewątpliwie pracowników nadleśnictw zainteresują także wykłady dotyczące praktycznego wykorzystania map numerycznych w leśnictwie, wśród ich wykład mgr inż. Leszka Rząsy z RDLP w Poznaniu pt. „Leśna mapa numeryczna – zastosowanie w gospodarce leśnej”.

Obchody odbędą się w gmachu Wydziału Melioracji i Inżynierii  Środowiska  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Piątkowska 94,  wejście A, sala 111.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Wstęp bezpłatny.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa