DNA - Encyklopedia Życia 2010


DNA - Encyklopedia Życia 2010: artykuł nr 6688

2010-03-19 00:26:34 Biotechnologia

DNA Encyklopedia Życia - pod takim hasłem odbędą się w kwietniu warsztaty naukowe w całości poświęcone biotechnologii. Impreza odbędzie się w  Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Szczecinie i Gdańsku.

Warszawska edycja warsztatów DNA Encyklopedia Życia odbędzie się w dniach 9 - 11 kwietnia 2010r. na ursynowskim kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w budynku przy ul. Ciszewskiego 8. Wydarzenie objął swoim Patronatem Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański. W programie przewidziana jest seria wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez uznanych naukowców, która pozwoli przybliżyć tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody. Udział w warszawskich warsztatach jest bezpłatny.

DNA Encyklopedia ŻyciaWrocławskie warsztaty DNA-encyklopedia życia po raz drugi organizowane są wspólnie przez studentów biotechnologii wyższych uczelni. Prezydent Miasta Wrocławia uhonorował warsztaty swoim patronatem. Inicjatywa, działanie i zaangażowanie studentów w projekt zaowocuje 17 kwietnia 2010 roku na wrocławskim Rynku powstaniem miasteczka biotechnologicznego z szeregiem tematycznych stoisk. Stworzy ono okazję poznania atmosfery pracy w laboratorium, dowiedzenia się, które produkty żywnościowe obecne codziennie w naszych domach są efektem procesów biotechnologicznych, zobaczenia prostych ale niesamowitych pokazów izolowania kwasu DNA z pomidora lub kiwi i wiele innych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami! Przygotowano również plakaty popularnonaukowe, które w sposób łatwy i ciekawy przedstawią między innymi: różne rośliny i cele ich modyfikacji genetycznej; rolę, jaką badanie DNA odgrywa w kryminalistyce; czym jest i jakie ma znaczenie czerwona biotechnologia.

Lubelskie warsztaty DNA Encyklopedia Życia skierowane są do wszystkich osób, które są żądne wiedzy i ciekawe świata. Warsztaty stanowią znakomitą okazję, aby świadomie i bez uprzedzeń przeniknąć w świat cząstek i molekuł, które tworzą życie. Pierwszego dnia zapraszamy na wykłady naukowców z lubelskich uczelni oraz debatę dotyczącą przyszłości nauki, które odbędą się w piątek w Auli A Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Część drugą stanowią interaktywne warsztaty odbywające się w laboratoriach Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie ? Skłodowskiej, gdzie również będzie prezentować się Uniwersytet Medyczny. Przyjdź i sprawdź się w roli naukowca! Otwórz razem z nami wrota do wiedzy!

16 kwietnia 2010 (piątek)
8:30 ? 16:30 Aula A Wydziały Chemii UMCS (Pl. M. Curie ? Skłodowskiej 2)

17 kwietnia 2010 (sobota)
10:00 ? 14:00 laboratoria Uniwersytet Przyrodniczy (ul. Akademicka 15), Wydział BiNoZ UMCS (ul. Akademicka 19)

DNA Encyklopedia Życia 2010

Szczecińskie warsztaty DNA Encyklopedia Życia odbędą się 16 kwietnia podczas Dni Otwartych Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Czekamy na Ciebie od godziny 10.00 w kompleksie budynków przy ulicy Doktora Judyma. W programie: wykłady popularnonaukowe, pokazy, eksperymenty, wystawa pająków i skorpionów, konkurs z nagrodami.
Jeśli chcesz poznać prawdziwą biotechnologię - zapraszamy!

DNA -  Encyklopedia Życia 2010

Koło naukowe BIO-MED działające przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Koło Studentów Biotechnologii działające przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej połączyły siły w ogólnopolskim wydarzeniu jakim są gdańskie warsztaty DNA - encyklopedia życia. Warsztaty mają na celu przybliżenie wiedzy o naszym kierunku studiów ? biotechnologii, o której często ludzie nie związani z nauką mają błędne pojęcie. Wszystko będzie działo w budynkach Politechniki Gdańskiej 17. kwietnia, gdzie będzie można zobaczyć wiele interesujących rzeczy którymi biotechnolodzy zajmują się na co dzień, (np. izolację DNA), a także poszerzyć swoją wiedzę o rozwojowej i przyszłościowej nauce jaką niewątpliwie jest biotechnologia na licznych stoiskach informacyjnych.


Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii