Światowy Dzień Ziemi 2010 - zbiórka elektrośmieci


Światowy Dzień Ziemi 2010 - zbiórka elektrośmieci: artykuł nr 6732

2010-04-18 22:04:43 Ekologia

Już po raz czwarty Europejska Platforma Recyklingu będzie uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Ziemi '2010r. W tym roku finał obchodów odbędzie się 25 kwietnia w Warszawie, na Polu Mokotowskim. ERP Polska wspólnie z firmą Stena uruchomi specjalny punkt informacyjny, w którym przez cały dzień będzie można zasięgnąć informacji na temat obowiązku konsumentów dotyczących zbiórki elektrośmieci i baterii. Przygotowaliśmy też mnóstwo atrakcji dla dzieci, odbędą się warsztaty plastyczne, a dla trochę starszych gry i zabawy umysłowe.

25 kwietnia 2010 r. podczas całodziennego festynu mieszkańcy stolicy i przyjezdni goście będą mogli niezwykle miło spędzić czas wędrując przez prezentacje wszystkich polskich parków narodowych, prezentacje Lasów Państwowych, gdzie np. będzie można otrzymać sadzonki drzew i krzewów. Festyn to okazja do zdobycia informacji na temat działalności pozarządowych organizacji ekologicznych czy instytucji działających na rzecz ochrony bioróżnorodności.

Więcej informacji na temat samego festynu, szczegółowy program  znajdą Państwo na stronie Organizatora www.dzienziemi.org.pl

Po raz pierwszy w tym roku oprócz elektrośmieci zbieramy baterie. Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie otrzyma od nas sadzonki roślin ozdobnych lub ekotorby. Zastosujemy następujące przeliczniki:
Mały sprzęt - 1 sadzonka
Duży sprzęt - 3 sadzonki roślin balkonowych lub sadzonka krzewu
Świetlówka - 1 ekotorba
25 szt. baterii - 1 roślinka ozdobna
Zapraszamy od 10.00 do 18.00, wjazd od strony RKS SKRA (ul. Wawelska), można dojechać samochodami.

mapa Dnia Ziemi 2010

Dzień Ziemi 2010

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii