Ponowny nabór na uczelniach


Ponowny nabór na uczelniach: artykuł nr 1036

2005-07-29 12:39:35 Szkoła

Na siedem kierunków, z piętnastu, Politechnika Opolska przeprowadza ponowny nabór. Są to między innymi: budownictwo, automatyka i robotyka, edukacja informatyczno-techniczna i elektrotechnika.

Taka sytuacja pojawiła się raz pierwszy od kilku lat – mówi Ewa Przystajko z Politechniki. Jej zdaniem zawiniła tu głównie nowa matura. Ponad 2 tysiące osób nie zdało na Opolszczyźnie matury, a byli to potencjalni kandydaci na studia – dodaje Przystajko.

Żeby uzupełnić limit miejsc uczelnia powinna przyjąć jeszcze ponad 300 osób. Podania o przyjęcie na politechnikę można składać do drugiego września. Ponowny nabór przeprowadza również Uniwersytet Opolski. Jak co roku małym zainteresowaniem cieszyła się fizyka. Podania złożyło 40 osób na 120 miejsc. Dokumenty można składać także na edukację informatyczno-techniczną, inżynierię środowiska, chemię i informatykę. Uniwersytet ma ponad 120 wolnych miejsc. Jerzy Wiechuła, sekretarz uczelnianej komisji rekrutacyjnej mówi, że dokumenty na te kierunki można składać od 5. września do 24. września. Nadal nie wiadomo co z psychologią.

Uczelnia będzie czekać na decyzję ministerstwa do 24. września.

Źródło: Radio Opole/PPR

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół