Dobry student, to chiński student


Dobry student, to chiński student: artykuł nr 1333

2005-10-12 12:04:57 Szkoła

4 tysiące euro i więcej za rok – tyle płacą za naukę w Polsce studenci z Chin. To dla polskich uczelni ogromne pieniądze, dlatego robią co mogą, by zachęcić Azjatów do studiowania u siebie.

Wrocławska Politechnika wpadła na pomysł, by wysłać do Pekinu specjalną delegację, która ma przekonać Chińczyków, by studiowali właśnie we Wrocławiu.

Drugiej stronie na pewno się to także opłaci. Chińczykom proponuje się ulgi. Każdy chiński student, który nauczy się języka polskiego będzie za naukę płacił 1000 euro mniej. W tej sytuacji wolą wybrać studia w Polsce, które są kilkakrotnie tańsze niż np. w Wielkiej Brytanii, dlatego że poziom nauczania jest satysfakcjonujący, a opłaty niższe.

W Wielkiej Brytanii rok studiów kosztuje średnio 16 tysięcy euro, u nas stawka jest czterokrotnie niższa. Dla polskiej uczelni to i tak ogromne pieniądze. Wyjazd wrocławskich naukowców do Chin to początek programu „Studiuj w Polsce”, przy pomocy którego politechnika chce ściągnąć do siebie kilka tysięcy studentów z Azji.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół