Czechy: Policja w lasach będzie pilnować choinek


Czechy: Policja w lasach będzie pilnować choinek: artykuł nr 1625

2005-12-01 15:48:14 Leśnictwo

Czeska policja, leśnicy i agencje ochrony w lasach północnych Moraw i w czeskiej części Śląska będą w tym roku strzec choinek przed złodziejami - podała w czwartek agencja CTK. W niektórych miejscach drzewka zostaną też oznaczone specjalną substancją, która w cieple wydziela zapach; w innych korony drzew zostaną ponacinane tak, aby nie wyglądały atrakcyjnie dla złodziei.

Według pracowników spółki z okolic Ostrawy zajmującej się wyrębem, rozpatrywano możliwość wprowadzenia zakazu wstępu do lasów, ale wiele z nich znajduje się na terenach rekreacyjnych odwiedzanych także zimą, tym samym z pomysłu zrezygnowano.

Jak twierdzi Daliborz Szulerz ze spółki Ostrawskie Lasy Miejskie, złodzieje mogą być najbardziej zainteresowani drzewkami rosnącymi w szkółkach; do ich pilnowania wynajęto agencje ochrony.

Leśniczy z leżących w okolicach Karwiny Albrechtic, Vitiezslav Zavodny powiedział, że w walce ze złodziejami choinek w tym roku pomaga też natura - spadło wiele śniegu, a ludziom nie chce się chodzić do lasu na piechotę. "W tym roku (przez śnieg) nie uda się im przejechać" - tłumaczył.

Całość w portalu gazeta.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa