Jak żyją mrówki? Ile pięter ma las i jak go chronić..?


Jak żyją mrówki? Ile pięter ma las i jak go chronić..?: artykuł nr 2528

2006-05-18 14:46:09 Leśnictwo

Jak żyją mrówki? Ile pięter ma las i jak go chronić? Na te pytania dzieciom z Pomorza odpowie Bogdan Gajda, leśniczy z Przywidza, opiekujący się nowo otwartą ścieżką edukacyjną brzegami Jeziora Przywidzkiego. - Ponad trzykilometrowy szlak powstał, by propagować ekologię. Wycieczka zajmuje około półtorej godziny i jest prawdziwą przygodą - zachęca nadleśniczy Edward Warmuz z Nadleśnictwa Kolbudy. - Ścieżkę podzielono na piętnaście etapów. Każdy z przystankiem tematycznym np. o konieczności ochrony przyrody, ptakach leśnych itp.

Przy odrobinie szczęścia można spotkać dzikie zwierzęta. Na trasie ustawione są tablice edukacyjne, opisujące gatunki drzew. Na końcu ścieżki przygotowaliśmy miejsce na ognisko, gdzie można zorganizować piknik.

Szlak edukacyjny powstał dzięki współpracy Nadleśnictwa Kolbudy, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Urzędu Gminy w Przywidzu. Budowa kosztowała 23 tys. zł. Mogą z niego bezpłatnie korzystać klasy i grupy zorganizowane oraz indywidualnie rodziny z dziećmi. By wybrać się na wycieczkę z leśniczym-przewodnikiem, należy umówić się telefonicznie pod nr tel. 58 682 51 44 lub 0698 638 325.

Źródło: Arkadiusz Gancarz - Dziennik Bałtycki (fr)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa